قول نماینده تازه‌وارد برای اصلاح آموزش‌های مسایل جنسی در مدارس!
قول نماینده تازه‌وارد برای اصلاح آموزش‌های مسایل جنسی در مدارس!

سرمدی گفت: من به آموزش تعلیم اخلاقی دینی و اینکه بچه‌ها را به صورت پخته‌ بار بیاوریم، در نظام آموزش و پرورش خودمان انتقاد دارم.

کیومرث سرمدی واله، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna در خصوص نیاز آموزش شناخت جنس مخالف در مدارس اظهار کرد: ما در جامعه‌ای هستیم که از لحاظ اخلاقی و اعتقادی، آموزه‌های دینی ما، آموزه‌های جامع و کاملی برای تمامی مراحل سنی است. یعنی ما از زمان تشکیل نطفه آدم تا حیات پس از مرگش در دین آموزه‌هایی داریم که راهبردی است.

وی گفت: آن نوع آموزه‌های اخلاقی غربی‌ها که به نوعی ۲۰۳۰ آموزش جهانی است و در سنینی باید آموزه‌هایی را داشته باشیم، خلاف عرف اعتقادات ماست و ما این را قبول نداریم.

سرمدی اذعان کرد: بر اساس آموزه‌های دینی خودمان و راهبردهایی که داریم به فراخوان سنی دانش ‌آموزان می‌توانیم، دستورات اجرای دقیق این آموزه‌ها را اعمال کنیم تا دانش آموزان آماده زندگی در اجتماع و تعامل صحیح با جنس مخالف تربیت شوند.

این نماینده مجلس متذکر شد: من به آموزش تعلیم اخلاقی دینی و اینکه بچه‌ها را به صورت پخته‌ بار بیاوریم، در نظام آموزش و پرورش خودمان انتقاد دارم. معتقدم به آن مرحله‌ای که آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت واقعی دینی که بتواند از عهده سوالات دانش‌آموزان و پختگی بچه‌ها بربیاید، نرسیده‌ایم. ما باید به فازی برویم که بتوانیم مربیان، معلمان و کتب درسی را به طوری متناسب با عرف و جامعه خودمان تنظیم و تدوین کنیم تا بتوانیم بچه‌ها را پخته بار بیاوریم.

وی در خصوص ارائه راهکارهایی در نظام آموزش و پرورش افزود: باید به دنبال طرح‌هایی برای اصلاح نظام آموزشی و نظام تعلیم و تربیتی باشیم و برنامه‌هایی نیز در این خصوص داریم.

سرمدی در پایان گفت: من قول یک نظام تعلیم و تربیت مطابق با اعتقادات و فرهنگ اسلامی ایرانی را می‌دهم.

 

خبرنگار: نسترن شاکر