آموزش تهیه کیک سیب کاراملی
آموزش تهیه کیک سیب کاراملی

کیک سیب کاراملی یکی از خوشمزه‌ترین کیک‌هاست که عطر و طعم و بوی دارچین و سیب در کنار کیک، این کیک رو خیلی خاص و بی نظیر می‌کند.

مواد لازم (رویه کیک):

کره: ¼ پیمانه
شکر قهوه‌ای روشن: ½ پیمانه
دارچین: ½ قاشق چایخوری
سیب بزرگ: ۲ عدد – پوست‌گرفته و اسلایس‌شده
(خمیر کیک):
آرد سفید: ½-۱ پیمانه
بکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
نمک: ¼ قاشق چایخوری
دارچین: ½ قاشق چایخوری
کره : ½ پیمانه – به دمای محیط رسیده
شکر: ۲/۳ پیمانه
تخم‌مرغ بزرگ: ۲ عدد
وانیل: ¼ قاشق چایخوری
شیر: ½ پیمانه

 

طرز تهیه:

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. یک قالب گرد با قطر ۲۲ سانتی‌متر را چرب کرده و کنار بگذارید.
برای درست کردن رویه کیک کره، شکر قهوه‌ای و دارچین را داخل یک شیرجوش ریخته و روی حرارت متوسط بگذارید. آرام و مداوم هم بزنید تا جایی که شکر و کره ذوب شده و یک سس یکدست ایجاد شود. این سس را داخل قالب آماده شده بریزید به طوری که تمام کف آن را بپوشاند. ورقه‌های سیب را روی سس بچینید.
در یک کاسه بزرگ آرد، بکینگ‌پور، دارچین و نمک را دو بار الک کنید و کنار بگذارید.
در یک کاسه بزرگ دیگر کره نرم‌شده و شکر را با همزن برقی حدود سه دقیقه هم بزنید. تخم‌مرغ‌ها را دانه دانه اضافه کنید و پس از هر کدام مایه کیک را به خوبی هم بزنید. وانیل را هم اضافه و مخلوط کنید.
شیر و مواد خشک و الک‌شده را به نوبت و طی چند مرحله به مخلوط کره و تخم‌مرغ اضافه کنید و مواد را هم بزنید. در انتها مایه کیک را داخل قالب و روی لایه سیب بریزید و روی آن را صاف کنید.
قالب را حدود ۴۰-۳۵ دقیقه داخل فر گرم‌شده بگذارید. پس از اینکه کیک آماده شد اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه در قالب خنک شود و سپس در ظرف سرو برگردانید. اگر بیشتر از ۱۰ دقیقه صبر کنید لایه کاراملی کف قالب سفت می‌شود و کیک به آن می‌چسبد.