احتکار عامل گرانی لوازم خانگی نیست!
احتکار عامل گرانی لوازم خانگی نیست!

نصیری معتقد است که احتکار عامل گرانی لوازم خانگی نیست. مشکل اصلی گرانی لوازم خانگی دلار است و بسیاری از اجناس به دلیل اینکه مواد اولیه آن‌ها وارداتی است و به نرخ دلار بستگی دارد، دچار تورم و گرانی شده‌اند.

فریدون نصیری، تولیدکننده لوازم خانگی، در خصوص گرانی لوازم خانگی به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: بنده به عنوان یک تولیدکننده بدهکارم و جنسی در کارخانه ندارم که بخواهم احتکار کنم. یعنی هر چقدر تولید می‌کنم پاسخگوی سفارشات نیستم. در واقع با این وضعیت قطعا نمی‌توانم احتکاری را انجام دهم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای توسعه دارم تا بتوانم سفارشات خود را به موقع برسانم. اینکه نهادهای نظارتی اعلام می‌کنند احتکار، عامل گرانی لوازم خانگی شده است من باور ندارم.

نصیری خاطرنشان کرد: وقتی نوسانات ارز در بازار نمایان می‌شود طبیعی است که در قیمت اجناس تاثیرگذار بوده و قیمت اجناس را بورس تعیین می‌کند. قیمت بورس نیز بر اساس افزایش قیمت‌های جهانی عرضه می‌شود و با گران شدن دلار جنس گران می‌شود.

وی افزود: ممکن است عده‌ای دست به احتکار بزنند. اما این بزرگ‌ترین و مهم‌ترین عامل گرانی لوازم خانگی نیست. مشکل اصلی گرانی لوازم خانگی دلار است و بسیاری از اجناس به دلیل اینکه مواد اولیه آن‌ها وارداتی است و به نرخ دلار بستگی دارد، دچار تورم و گرانی شده‌اند.

این تولیدکننده لوازم خانگی در پایان گفت: جدا از این ماجرا پتروشیمی که ایرانی است و ایران تولید می‌کند نیز در بورس عرضه می‌شود و به قیمت بورس جهانی هر روز اعلام می‌شود. به همان قیمت جهانی هم عرضه می‌شود. همین موضوع خود یک عامل بسیار بزرگی در گرانی لوازم خانگی شده است.

خبرنگار: معصومه عاروان