رشیدی: وزیر راه و شهرسازی باید به مجلس احضار شود
رشیدی: وزیر راه و شهرسازی باید به مجلس احضار شود

یک نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، معتقد است که، خرید مسکن و خودرو برای مردم به رویا تبدیل شده است. وزیر راه و شهرسازی باید برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس احضار شود.

محمد رشیدی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که سرنوشت خانه‌های خالی به کجا می‌رسد؟ به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: وزارت صمت باید پاسخگو باشد. نظر برخی از نمایندگان برای خانه‌های خالی با متراژ ۱۵۰ متر مربع این است که در صورت تایید کارشناسان به متراژ پایین‌تر تبدیل شوند.

وی ادامه داد: برخی‌ها معتقدند، تبدیل خانه‌ها با متراژ بالا به خانه‌های کوچک‌تر ممکن است، فرار مالیاتی به وجود آورد.

رشیدی افزود: به نظر بنده دوستان باید در کمیسیون عمران و شهرسازی موضوع خانه‌های خالی را با وزیر راه و شهرسازی به صورت جدی بررسی کنند.

نماینده دوره یازدهم مجلس خاطرنشان کرد: البته بنده نمی‌دانم این کار تا چه اندازه بر کاهش هزینه‌های مسکن تاثیر دارد. حتما در جلسه با وزیر راه و شهرسازی این مسأله عنوان می‌شود.

رشیدی بیان کرد: روند صعودی هزینه‌های مسکن هم از لحاظ اجاره و هم از لحاظ خرید و فروش با سیاست‌های مجلس سازگار نیست و تمام تلاش ما نمایندگان حل مشکلات خرید خودرو و مسکن است که در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

نماینده دوره یازدهم مجلس در پابان گفت: خرید مسکن و خودرو برای مردم به رویا تبدیل شده است. وزیر راه و شهرسازی باید برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس احضار شود. تا پس از پاسخگویی نمایندگان مساله را بررسی کنند که بتوانند به نظام مالیاتی کمک کنند و از طرفی توقفگاهی برای قیمت صعودی مسکن باشد.

خبرنگار: معصومه عاروان