حسن بیگی: در آستانه ریاست جمهوری از کاه کوه می‌سازند
حسن بیگی: در آستانه ریاست جمهوری از کاه کوه می‌سازند

حسن بیگی گفت: در آستانه ریاست جمهوری گروه‌ها و جناح‌ها برای اینکه رای مردم را جمع کنند به کارهای مثبت جناح مقابل خود اعتنا نمی‌کنند و از کاه کوه می‌سازند.

ابوالفضل حسن بیگی، کارشناس سیاسی، در خصوص القای ناکارآمدی دولت و ایجاد جنگ روانی در میان مردم به خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، گفت: متاسفانه در کشور ما یک موضوعی همواره نقل زبان‌ بوده این است دولت را در دوره آخر سال ریاست جمهوری خود ناکارآمد جلوه دهیم و امروز شاهد آن هستیم. از آن‌جایی که ملت ایران انقلاب کرده‌اند و به نوعی گروه‌ها، احزاب و اقشار مختلف سیاسی موضوع را برای ناکارآمدی و پیروزی خود و گاهی از اوقات شاهد سیاه‌نمایی هم بوده‌ایم برخلاف دیگر کشورها که احزاب به جامعه و ملت خود برنامه ارائه می‌کنند شاهد این مدل صحبت‌ها هستیم.

وی ادامه داد: کشورهای دیگر بر اساس برنامه رای گیری می‌کنند و ملت‌ها هم بر اساس برنامه دولت‌ها و مجالس به آن‌ها رای می‌دهند. در اغلب کشورهای دنیا مساله به شکل حزبی عمل می‌شود و کارکرد حزب در ایران بسیار ضعیف است. به همین دلیل در انتخابات مثل قارج تعداد زیادی حزب تشکبل شده و پس از آن نام‌های آنان را گروه، جبهه و … می‌گذارند.

حسن بیگی تصریح کرد: از القاب و اسامی استفاده می‌کنند که دهن پُرکن باشد. به نوعی افکار عمومی را فریب می‌دهند. در آستانه ریاست جمهوری هستیم گروه‌ها و جناح‌ها برای اینکه رای مردم را جمع کنند به جای دادن برنامه یک سلسله صحبت‌ها و حرف‌هایی را به میان می‌آورند که به کارهای مثبت جناح مقابل خود اعتنا نمی‌کنند و همواره تلاش دارند نکات ضعف را بزرگ جلوه دهند. از کاه کوه می‌سازند.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: مولفه‌ها باید هم‌زمان و همراه پیش رود. به همین دلیل شاهد افت و خیزهای فراوان در ۴۲ سال گذشته در کشور بوده‌ایم. ما اگر در یک کلام بخواهیم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دولت‌ها را مورد مطالعه قرار دهیم باید از آیتم‌هایی که در سطح بین‌المللی شناخته شده است و برای مردم و برای اجزای یک حکومت ارزشمند هستند را بررسی کنیم. تقریبا مشاهده می‌کنیم که کدام دولت موفق و کدام دولت موفق نبوده است.

وی یادآور شد: وقتی مولفه‌های یک دولت و نظام آبادانی، معیشت، اشتغال و سربلندی کشور در سطح بین‌المللی باشد بعد می‌توانیم اعلام کنیم کدام دولت موفق بوده است و برای آرمان‌ها و خواسته‌های ملت قدم برداشته است. به همین دلیل شاهد کاهش حضور مردم در پای صندوق‌های رای هستیم.

این کارشناس سیاسی در پایان با اشاره به آرامش مردم و ثروتمند بودن کشور ایران گفت: اگر کارنامه ما درست باشد کسی نمی‌تواند کتمان کند. برجام در مجلس نهم تصویب شد. دولت دهم پیشنهاد داد. شورای نگهبان که قیف درب گشاد و خروجی تنگی دارد برجام را تصویب کرد. اما همه گناهان را به گردن مجلس دهم انداختند. همین حرف‌ها با روح و روان مردم بازی می‌کند. ایران به عنوان مخزن اول نفت و مخزن دوم گاز در جهان است اما هیچ‌گاه همانند کشور نروژ زندگی نکرده است.

 

خبرنگار: معصومه عاروان