لزوم اصلاح رویه‌های شخصی و سلیقه‌ای در مواجهه با اعضاء شورایاری
لزوم اصلاح رویه‌های شخصی و سلیقه‌ای در مواجهه با اعضاء شورایاری

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به لزوم اصلاح رویه های شخصی و سلیقه ای در مواجهه با اعضاء شورایاری به ویژه در ستاد مدیریت محله واکنش نشان داد.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در جریان صد و نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، گفت: عدم تدبیر در مدیریت زمینه ساز ایجاد نارضایتی، ترسیم مسیر حرکت غلط و از بین برنده دستاوردها و اقدامات اثر بخش است؛ امری که برای حل آن باید به انسجام و هماهنگی سازمانی پناه برد.

او افزود: متاسفانه در حالی که شورای پنجم برای برگزاری انتخابات شورایارها، انتشار و در دسترس قرار دادن اطلاعات عملکردی شهرداری از طریق سامانه شفافیت با انواع مشکلات، کارشکنی‌ها و تفسیرهای مختلف از قانون مواجه بود و بالاخره توانست این اقدامات را به سرانجام برساند، اما جالب آن است که این روزها شاهد مکاتبات بهت آور و سلیقه محور بر خلاف این مسیر در شهرداری هستیم!

فراهانی تاکید کرد: متاسفانه برابر نامه شماره ۴۴۸۷۶ مورخ ۱۵/ ۱۰ / ۱۳۸۸- ستاد مدیریت محله شاهد تاکید بر منع مکاتبه مستقیم اعضاء شورایاری با مدیران شهرداری و عدم ارائه اطلاعات راجع به پرسنل، املاک، قراردادها و دیگر موارد مربوط به سرای محله هستیم.

عضو شورای شهر تهران افزود: اموری که نه تنها مبنای قانونی نداشته، بلکه مغایر با رویه‌ی شورای پنجم بوده و تنها مبنای آن سلیقه‌ی شخصی است.

او عنوان کرد: ابتدا که چند نفر از اعضاء شورایاری این موارد را تلفنی یا در پیامک بازگو کردند، برایم باور نکردنی بود؛ اما با دیدن تصویر نامه، متاثر شدم و تاسف خوردم! نامه‌ای که نه تنها با رویه‌ی شورا در مورد شورایاران بیگانه است، بلکه نگارنده آن یک بار هم ۱۷ بند وظایف شورایاران عزیز را در مصوبه «اصلاح موادی از مصوبه تشکیل انجمن‌های شورایاری شهر تهران» مصوب ۸/ ۳ / ۱۳۹۸ به شماره ۵۸۷۸ مطالعه نکرده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: با عنایت به اهمیت موضوع به عنوان نماینده مردم شریف تهران، بر اساس وظیفه و در دفاع از حق مشارکت شورایاران عزیز، در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم اصلاح رویه‌های شخصی و سلیقه‌ای در مواجهه با اعضاء شورایاری به ویژه در ستاد مدیریت محله» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

فراهانی در پایان تاکید کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر شهردار تهران زمینه‌های استفاده بهینه از مشارکت شورایاران عزیز را در اداره محلات شهرمان تهران فراهم سازیم، بدون شک اصلاح این رویه و ابلاغ ابطال این مکاتبه از سوی شهردار می‌تواند در این مسیر امید بخش باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر