اعلام زمان یک فاجعه جهانی
اعلام زمان یک فاجعه جهانی

فاجعه جهانی در سال 2100 رخ خواهد داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، مجله علمی Nature با انتشار مقاله‌ای از طغیان آب دریا تا سال ۲۱۰۰ خبر داد.

خطر جهانی بالا آمدن سطح دریا به دلیل جزر و مدهای فعال، افزایش امواج و طوفان‌ها در حال رشد است. به گفته کارشناسان، اگر بشریت هیچ اقدامی انجام ندهد، تا سال ۲۱۰۰ بخشی چشمگیر از زمین زیر آب خواهد رفت. به طور خاص، حدود ۵۰ درصد مناطق ساحلی را آب خواهد گرفت.

با توجه به زمان اعلام شده و تجزیه و تحلیل اوضاع، خطر طغیان در درجه اول مناطقی را که در ارتفاع حدود ۱۰ متر از سطح دریا واقع شده اند را تهدید می‌کند. در یک بدترین حالت، حدود ۲۸۷ میلیون نفر یا ۴ درصد از کل جمعیت جهان ممکن است تحت تأثیر سیلاب‌های ساحلی قرار بگیرند. از نظر مالی، این فاجعه می‌تواند به میزان ۱۴ تریلیون دلار خسارت وارد کند که ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان است.

علیرغم این که میانگین سطح آب دریا به آهستگی بالا می‌رود، دانشمندان تهدیدی را در برابر حوادث طبیعی مشاهده کردند. به گفته ابرو کیرزچی از دانشگاه ملبورن، قدرت مخرب جزر و مد، سیل و سایر عناصر طبیعی با گذشت زمان افزایش می‌یابد.

کارشناسان نقشه‌ای را طراحی کردند که شبیه سازی مناطقی است که تا سال ۲۱۰۰ ممکن زیر آب باشند. در ایالات متحده آمریکا، ایالت‌های کارولینای شمالی، ویرجینیا و مریلند، در آسیا – برخی از مناطق چین، بنگلادش، هند، در اقیانوسیه – قسمت شمالی استرالیا و در اروپا – شمال آلمان و فرانسه تحت تأثیر این حادثه قرار می‌گیرند. بریتانیا به عنوان قربانی اصلی سیل جهانی شناخته شد.

  • منبع خبر : رکنا