افت دمای ۵ درجه ای بوشهر/ خلیج‌فارس به تلاطم افتاد
افت دمای ۵ درجه ای بوشهر/ خلیج‌فارس به تلاطم افتاد

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از کاهش دو تا پنج درجه‌ای دمای هوای استان در روزهای آینده خبر داد و گفت: خلیج فارس از روز پنج شنبه تا ظهر روز شنبه مواج و متلاطم است.

به گزارش گروه خبری ایونا، پیام مساعدی اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی به تناوب تا اوایل روز پنج شنبه به صورت رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی نقاط استان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از روز پنج شنبه همزمان با خروج سامانه از استان، شرایط برای وزش باد های نسبتاً شدید شمال غربی بر روی دریا و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا مهیا است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش بینی می شود به سبب وزش باد خلیج فارس و سواحل استان از روز پنج شنبه تا ظهر روز شنبه مواج و متلاطم باشد.

وی گفت: انتظار می رود طی این مدت بویژه در روز جمعه، ارتفاع موج در سواحل شمالی به ۱.۵ متر و در سواحل مرکزی و جنوبی به بیش از دو متر برسد.

مساعدی تصریح کرد: بر این اساس طی این مدت نسبت به ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی هشدار داده می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای پنج شنبه تا شنبه آینده دو تا پنج درجه کاهش می یابد.

وی ادامه داد: آسمان استان طی ساعات آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، طی امشب و فردا در برخی نقاط افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی اضافه کرد: جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان جنوب غربی تا شمال غربی و از امشب شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و طی امشب و فردا گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی تصریح کرد: جهت باد در مناطق جنوبی استان امروز جنوب شرقی تا شمال شرقی و فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: ارتفاع موج دریا نیز ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

  • منبع خبر : مهر