اف بی آی آمریکا به دنبال پسر ایرانی ۱۹ساله
اف بی آی آمریکا به دنبال پسر ایرانی ۱۹ساله

اقدام جوان 19 ساله ایرانی مسئولان آمریکایی را عاصی کرده تا جایی که دادگاهی در آمریکا او را مجرم شناخت و پرونده جوان ایرانی را در اختیار سازمان اف اب آی قرار داد تا برای دستگیری بهزاد اقدام کنند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، آمریکایی‌ها ادعا کردند این جوان هزار و صد سایت گوناگون در جهان را هک کرده و تصویر شهید سردار سلیمانی را در ۵۱ سایت معتبر آمریکایی بارگذاری کرده است.

این اقدام بهزاد تاجایی پیش رفت که اف اب آی نام این شخص ایرانی را که مشخص نیست در کدام مکان زندگی می‌کند به لیست ایرانی‌های تحت تعقیب این سازمان اضافه کرد.

بهزاد هزار و صد سایت گوناگون در جهان را هک کرد که این اقدام او مسئولان آمریکایی را سردرگم کرده تاجایی که دادگاهی برای او برگزار شد و قاضی حکم دستگیری این جوان ۱۹ ساله را صادر کرده است.

سازمان اف ابی آی در این خصوص اطلاعیه صادر کرد:

بهزاد به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های جنایی تحت تعقیب است او وب سایت‎های عمومی در سراسر جهان با پیام‌‎های طرفدار ایران مورد نفوذ قرار داده است.

وی بیش از ۱۱۰۰ وب سایت در سراسر جهان را با پیام‌های ایرانی مورد نفوذ قرار داده است.

او کار خود را در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز کرد و تاکنون ادامه یافته است.

همچنین او کدهای مخرب رایانه را در ۵۱ وب سایت میزبان در ایالات متحده با جایگزینی محتوای آن‌ها با تصاویر شهید سردار سلیمانی در پس زمینه پرچم ایران، همراه با پیام “مرگ بر آمریکا” منتقل کرده است.

در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۲۰، یک هیات منصفه عالی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه ماساچوست، بهزاد را متهم کرد و پس از اتهام توطئه برای ارتکاب خسارت عمدی و آسیب عمدی، قرار بازداشت فدرال برای او صادر شد.

 

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : رکنا