اقدامات ضعیف برای مهار کرونا
اقدامات ضعیف برای مهار کرونا

متخصصان سلامت در آمریکا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور هشدار دادند که مسئولان هنوز اقدامات کافی برای مهار این بیماری انجام نداده‌اند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا از پنج میلیون نفر فراتر رفته و به گفته کارشناسان سلامت هنوز در این کشور اقدامات لازم برای مهار شیوع کروناویروس جدید به کار گرفته نشده است.

متخصصان سلامت در آمریکا اظهار داشتند: ما باید آمادگی لازم برای غلبه بر این شرایط را بدست آورده و با ارائه و اجرایی کردن برنامه فدرال این بیماری را تا ماه اکتبر در تمامی ایالت‌ها مهار کنیم.

کارشناسان آمریکایی تاکید کردند: در برخی از ایالت‌ها اقدامات خوبی انجام گرفته اما در برخی از نقاط کشور همچنان لازم است کارهای بیشتری انجام شود.

در روز گذشته (شنبه) دپارتمان سلامت در ایالت کالیفرنیا از شناسایی ۷۳۷۱ مورد جدید ابتلا و دپارتمان سلامت در ایالت فلوریدا از شناسایی بیش از ۸۴۰۰ مورد جدید بیماری خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، آمارها حاکی از آن است که تاکنون بیش از پنج میلیون و ۱۴۹ هزار نفر در آمریکا به کروناویروس جدید آلوده شده و بیش از ۱۶۵ هزار نفر از آنان نیز قربانی این بیماری تنفسی شده‌اند.