امدادرسانی به حدود ۷۹ هزار آسیب دیده سیلاب
امدادرسانی به حدود ۷۹ هزار آسیب دیده سیلاب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون به ۷۸ هزار و ۸۴۷ نفر آسیب دیده از باران و سیلاب اخیر در این استان امداد رسانی شده است.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، رسول راشکی، اظهار داشت: بر اثر بارندگی‌های هفته گذشته در سیستان و بلوچستان رودخانه‌های فصلی طغیان کردند و تعدادی از راه‌های ارتباطی مسدود و منازل شماری از مردم در ۱۵ شهرستان در جنوب استان دچار آبگرفتگی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو تاکنون به ۷۸ هزار و ۸۴۷ فرد آسیب دیده از سیلاب در قالب حدود ۱۷ هزار خانوار آسیب دیده در سطح استان توسط جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان امداد رسانی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات رسانی به مردم سیل زده در ۶۵۵ روستای سیستان و بلوچستان همچنان در حال انجام است، ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر علاوه بر اسکان مردم درگیر طی این مدت بیش از ۹ هزار تخته پتو، ۴ هزار و ۲۲۸ تخته موکت و ۷ هزار و ۱۶۱ کیلوگرم نایلون و و مقادیری مواد غذایی بین افراد آسیب دیده در سطح این استان توزیع کردند.

راشکی با اشاره بر اینکه ۳ هزار و ۲۱۵ نجاتگر در قالب ۸۲۳ تیم عملیاتی کار امداد رسانی به سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان را بر عهده داشته اند، تصریح کرد: نیروهای هلال احمر سیستان و بلوچستان با ۲ فروند بالگرد تاکنون بیش از ۱۱۸ سورتی پرواز جهت امدادرسانی به مردم گرفتار در سیل انجام داده اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر