اهدای دوربین عکاسی به محیط بان هنرمند
اهدای دوربین عکاسی به محیط بان هنرمند

در راستای حمایت از محیط بانان، سرهنگ محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از حمید بیگی، محیط بان عکاس و هنرمندی که از حیات وحش استان فارس روستای سرچهان عکاسی می‌کرد؛ تقدیر به عمل آورد و برای تشویق او یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال به حمید بیگی اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری ایونانیوز، نشست تقدیر از محیط‌‌ بان عکاس با حضور سرهنگ محبت خوانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، حمید بیگی محیط بان عکاس روستای سرچهان، فرزاد هوشیارپارسیان مدیرعامل موسسه رواق هنر پارسیان و جمعی از حامیان فرهنگی محیط زیست در سالن جلسات سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برگزار شد.
در این نشست سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اهمیت کار محیط بانی و تلاش بی وقفه آنها در حفظ و نگهداشت محیط زیست و حیات وحش خاطر نشان کرد:
تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی محیط‌ بانان صرفا شغل و فعالیت کاری نیست بلکه لازمه آن عشق و علاقه به محیط زیست و داشتن دغدغه برای زیست آیندگان است.
وی افزود: در سازمان حفاظت از محیط زیست تلاش ما بر حفظ محیط زیست و هدیه آن به نسل‌های آتی است که زحمت بسیاری از این وظیفه با محیط بانان است.
محبت خانی با بیان اهمیت وظیفه محیط بانان، از هنرمندان، حامیان محیط بانی، حامیان محیط زیست و اصحاب رسانه برای توجه و پرداختن به موضوعات محیط زیستی از جمله شکار گونه های درحال انقراض دعوت به عمل آورد.
در ادامه حمید بیگی، محیط بان فعال استان فارس شهرستان بوانات بخش سرچهان با بیان مشکلات و سختی‌های کار محیط بانی در حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت:
به مدت ۱۰سال برای حفاظت از محیط زیست و حفظ گونه های حیات وحش عاشقانه تلاش کردم و برای حفظ گونه های نایاب در حال انقراض فعالیت داشتم.
بیگی افزود: با افتخار می توانم بگویم تنها کسی هستم که برای دغدغه نسل آینده و حفظ گونه های در حال انقراض ایرانی موفق شدم اولین و‌بزرگترین همایش آشتی شکارچیان و طبیعت را با حضور۳۰۰نفر در روستای سرچهان استان فارس برگزار کنم و بتوانم سلاح ۵۰شکارچی را به نفع طبیعت کنار بگذارم.
به گزارش خبرگزاری ایونانیوز، حمید بیگی محیط بان هنرمندی است که در طول روز ضمن انجام فعالیت‌های حوزه محیط بانی به عکاسی از گونه‌های حیوانی می‌پردازد که توسط موسسه فرهنگی هنری رواق هنر پارسیان شناسایی شد و با معرفی به سازمان حفاظت از محیط زیست کشور توسط فرمانده یگان حفاظت این سازمان مورد تکریم قرار گرفت و مقرر شد با حمایت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، موسسه فرهنگی هنری رواق هنر پارسیان و جمعی از حامیان فرهنگی محیط زیست و همیاران محیط بانی، نمایشگاه آثارعکاسی این هنرمند محیط بان در پردیس سینمایی ملت، شهر وین کشور اتریش و آمستردام هلند به نمایش عمومی گذاشته شود.
در پایان نشست تقدیر و تکریم محیط بان هنرمند که دوستدار محیط زیست است؛ یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال به حمید بیگی محیط بان استان فارس روستای سر چهان اهدا شد .

  • نویسنده : سودا احمدپور