برخورداری خودروسازان از رانت/ با جان مردم بازی می‌شود
برخورداری خودروسازان از رانت/ با جان مردم بازی می‌شود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است، خودرو‌سازان از رانت‌های مختلف اقتصادی و سیاسی برخوردار شده‌اند و درب بر پاشنه‌ای می‌چرخد که بیست سال پیش می‌چرخید، حالا با یک نوسان جدیدتر می‌چرخد.

روبرت بگلریان، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در واکنش به افزایش تولید خودرو و عدم مهندسی لازم در زمینه کنترل ترافیک و جلوگیری از آلودگی هوا در کلان شهرها، به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: در ظواهر خودرو تغییراتی صورت گرفته اما در کیفیت خودرو بسیار کم کاری شده است.

وی ادامه داد: درجه‌بندی‌های کیفی خودرو وقتی از اخبار گوناگون عنوان می‌شود، نشان از این دارد که خودروسازی ایران با مشکل جدی روبرو است و چنین مشکلاتی با جان مردم بازی می‌کند.

بگلریان افزود: نوع ارتباطی که با خودروسازان خارجی داشتیم با توجه به تحریم‌ها در حالت تعلیق قرار گرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اگر فرآیند انتقال تکنولوژی‌های مختلف که در کاهش آلاینده‌ها بود را می‌توانستیم ارتقا دهیم وضعیت کیفی خودروها این نبود که ظاهرا ارتباط با این تکنولوژی هم نداریم.

وی بیان کرد: بحث صنعت خودرو از جنبه‌های مختلفی باید ارزیابی شود. تا به امروز هم ما نمایندگان شاهد ارتقای این صنعت نبوده‌ایم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: شرایط اقتصادی کشور به نحوی است که همه ظاهرا به فکر اشتغال هستند. خودرو‌سازان ما هم از رانت‌های مختلف اقتصادی و سیاسی برخوردار شده‌اند و درب بر پاشنه‌ای می‌چرخد که بیست سال پیش می‌چرخید، حالا با یک نوسان جدیدتر می‌چرخد.

خبرنگار: معصومه عاروان