محمودی: بدترین تصمیم و اقدام برای آسیه پناهی انجام شد
محمودی: بدترین تصمیم و اقدام برای آسیه پناهی انجام شد

نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توانستند برای رسیدگی به موضوع آسیه پناهی عملکرد مناسب‌تری را انجام دهند و یا تصمیم بهتری بگیرند، اما این عملکرد بدترین تصمیم و اقدامی بود که انجام شد.

سمیه محمودی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna در خصوص ماجرای آسیه پناهی اظهار کرد: انسانیت ما نباید اجازه دهد این اتفاق برای یک زن بی‌پناه بیافتد. ما برای زنان بی‌سرپرست و کم بضاعت در شرایط این‌چنینی تمهیداتی را در قانون بودجه داریم. بنیاد مسکن، بهزیستی، بنیاد مستضعفان و حتی خیران می‌توانستند به این ماجرا ورود کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: به جای اینکه این اتفاق ناراحت کننده رخ بدهد که در شأن و شئونات مردم ایرانی نیست، می‌توانستند برای رسیدگی به موضوع آسیه پناهی عملکرد مناسب‌تری را انجام دهند و یا تصمیم بهتری بگیرند، اما این عملکرد بدترین تصمیم و اقدامی بود که انجام شد.

محمودی با ابراز تاسف از این اتفاق و بارتاب این خبر News اذعان کرد: این مسئله تاثیر بدی در وجهه ملی و بین المللی گذاشته است و این رخداد ناگوار باعث شد تا صدای مظلومیت این افراد شنیده شود.

این نماینده مجلس در ارتباط با جایگاه افرادی که در دولت و نهادهای مختلف گزینش می‌شوند به خبرنگار ایونا Ivna گفت: این اشخاص نباید فکر کنند که از دیگر مردم جامعه بهتر و در جایگاه بالاتری هستند. ما خدمت‌گزار مردم هستیم افرادی باید در رأس قرار بگیرند که خودشان را خدمت‌گزار مردم بدانند. باید این رویه انجام شود تا مردم شاهد تکرار موضوعاتی مشابه با آسیه پناهی نباشند.

وی متذکر شد: برخورد با عوامل این موضوع نیز باید صورت بگیرد تا درس عبرتی باشد برای عدم تکرار این مسأله.

محمودی در ارتباط با عملکرد کارکنان شهرداری در مسأله آسیه پناهی گفت: عملکرد کارکنان شهرداری به هیچ وجه قابل قبول نیست. هرکدام از افراد در هر جایگاهی باید عملکردش، هم سو با خدمت‌گزاری به مردم باشد. چراکه هر جایگاهی که در حال حاضر داریم به خاطر مردم است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال خبرنگار ایونا Ivna مبنی بر «در برخی رسانه‌ها اعلام شد که کارکنان شهرداری برای مهار خانم پناهی از اسپری فلفل استفاده کردند، نظر شما در این رابطه چیست؟» گفت: این رفتار از لحاظ جامعه انسانی قابل قبول نیست. این موضوع باید کاملا از نظر قانونی مورد بررسی قرار گیرد و خاطیان باید به مجازات خود برسند، حمل این سلاح از نظر قانونی مجازات دارد چه رسد به استفاده آن! در صورت ثابت شدن استفاده از اسپری فلفل مجازات این افراد به مراتب بیشتر خواهد شد.

گفتنی است، آسیه پناهی، پیرزن حاشیه نشین استان کرمانشاه حین مقاوت و التماس مقابل کارکنان شهرداری برای عدم تخریب خانه کوچکش که سرپناهی بیش نبود دچار حمله قلبی شده و فوت می‌کند. این اتفاق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی را به همراه داشت.

خبرنگار: نسترن شاکر