شرمندگی نماینده مجلس از دیدن عکس پزشک مضروب/ شهریاری: بی انصاف نباشیم
شرمندگی نماینده مجلس از دیدن عکس پزشک مضروب/ شهریاری: بی انصاف نباشیم

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبر ضرب و شتم متخصص بیهوشی واکنش نشان داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، ضرب و شتم متخصص بیهوشی پس از فوت بیمار کرونایی در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. همراهان یک بیمار ۳۳ ساله مبتلا به کووید ۱۹، پس از اینکه بیمار فوت می‌کند به صورت گروهی و هفت نفره به دکتر ابوترابی حمله ور شده و این شخص را مورد ضرب و شتم شدید قرار می‌دهند.

به پزشکان حمله نکنید

حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna در این خصوص اظهار کرد: این اتفاقات بار اول نیست که رخ می‌دهد. اشخاصی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند هم همراهان بیمار وضعیت روحی و روانی خیلی ثابتی ندارند و هم خود بیمار مشکل دارد.

وی افزود: این وضعیت افراد اصلا مناسب نیست. درتمام دنیا خیلی از بیماران به بیمارستان مراجعه می‌کنند و متاسفانه فوت می‌شوند. این به این معنی نیست که اگر بیماری فوت شد، اطرافیان بیمار به خودشان اجازه دهند که به پزشک حمله کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دهند؛ حتی مواردی نیز اتفاق افتاده که متاسفانه پزشک جان خود را از دست داده است.

شهریاری اذعان کرد: باید به قدری قوانین داشته باشیم تا افرادی که این جرم‌ها را مرتکب می‌شوند، مجازات سختی را پیش رو داشته باشند تا کسی به خودش اجازه ندهد که این حرکات را انجام دهد. ماموران انتظامی باید در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند. در مواردی که به این صورت است، حراست و ماموران انتظامی، برخورد و از وقوع این موارد جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است این اتفاقات هر روز در بیمارستان‌ها رخ دهد و باعث هتک حرمت جامعه پزشکی شوند. بالاخره همکاران ما در حوزه سلامت نشان دادند که در مساله کرونا با تمام توان و تمام قد وارد شدند و تعداد زیادی نیز جان خود را از دست دادند.

ضرب و شتم یک متخصص بیهوشی

وی در واکنش به خبر مورد ضرب و شتم قرار گرفتن یک متخصص بیهوشی به خبرنگار ایونا Ivna گفت: این خیلی بی‌انصافی است. وقتی در فضای مجازی عکس‌های آن متخصص بی‌هوشی را با آن وضعیت دیدم واقعا شرمنده شدم. افرادی که در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند و تمام وقت خود را صرف ایا موضوع کردند به علت نادانی و بی‌فرهنگی یک عده آدمی که مسائل اولیه را هم نمی‌دانند اینگونه مورد ضرب و شتم قرار بگیرند. متاسفانه این اقدام شبیه کارهایی است که داعشی‌ها انجام می‌دادند.

شهریاری در پایان گفت: به عقیده من قوه قضاییه باید با این افراد شدیدا برخورد کند. این موارد هم باید رسانه‌ای شود که مردم و افراد بدانند در محیط کار ممکن است کسی شکایتی داشته باشد. شکایت داشتن کاملا طبیعی است و اشکالی هم ندارد. افراد می‌توانند به پزشکی قانونی، نظام پزشکی و دادگستری رفته و شکایت خود را اعلام کنند. هیچ کس حق ندارد با برداشت خود با افراد کادر درمانی برخورد و محیط جامعه را تنش‌آفرین کند و باعث شود که انگیزه خدمت از افراد گرفته شود. البته فکر می‌کنم در این موضوع خلاء قانونی وجود نداشته باشد. ما قانون داریم، هیچ کس حق ندارد با برداشت خود حکم دهد و حکم را هم اجرا کند.

بی‌انصاف نباشیم!

در دوران سختی قرار داریم. باید مراقب خود باشیم و غفلت نکنیم. ویروس منحوس در هر مکانی که حتی فکرش را هم نمی‌کنیم برای شکار ما و عزیزان‌مان به کمین نشسته است. کادر درمان پس از شیوع کرونا تمام وقت در حال خدمت‌رسانی به مراجعین هستند با کم‌ترین امکانات. این افراد در نزدیک‌ترین فاصله حتی یک نفس در معرض ابتلا به کرونا هستند اما این مساله باعث نشد تا قسم خود را بشکنند و از وظایف خود سر باز بزنند. در زمان مراجعه به بیمارستان حال این افراد را هم درک کنیم. ضرب و شتم و بزن و بُکش دردی را دوا نمی‌کند. یادمان باشد افرادی که در کادر درمان خدمت می‌کنند نیز عزیزان کسی هستند!

 

خبرنگار: نسترن شاکر