تعویق در برگزاری آزمون استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی
تعویق در برگزاری آزمون استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از به تعویق افتادن آزمون استخدام آموزش‌دهندگان مشمول تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی، خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا، شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تبریک عید نیمه شعبان و ولادت باسعادت حضرت قائم (عج) اظهار کرد: در برخی روایات شب نیمه شعبان برترین شب‌ها پس از شب قدر معرفی شده است؛ روایات نقل شده از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بر اهمیت شب‌زنده‌داری و عبادت در شب نیمه شعبان تأکید دارد.

وی به موضوع آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: این آزمون به استناد بند (۲) قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۷.۶.۱۳ و ماده (۵) آیین نامه اجرایی شماره ۷۹۷۹۵. ت ۵۶۶۱۰ ه مورخ ۱۳۹۸.۶.۳۰ هیأت وزیران و بند (۳.۲) شیوه‌نامه شماره ۷۰۰.۱۶۰۱۵۰ مورخ ۱۳۹۸.۹.۲ وزارت آموزش و پرورش بوده است لذا برگزاری آزمون برای سازمان یک وظیفه قانونی است و ما نمی‌توانیم از آن تخطی کنیم.

محمدزاده ادامه داد: بر اساس اطلاعیه‌های قبلی قرار بود روز جمعه مورخ ۱۳۹۹.۱.۲۲ این آزمون برگزار شود ولی به علت شیوع بیماری کرونا و هشدارهای وزارت بهداشت و درمان فعلاً زمان آزمون به تعویق افتاده و به محض برطرف شدن بیماری مذکور و عادی شدن وضعیت سلامت عمومی، ان‌شاءالله زمان دقیق را متعاقباً اعلام خواهیم کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر