نیکویی: مجلسی‌ها به سوگندشان پایبند باشند!/ تلاوت قرآن پسندیده است اما در زمان درست/ جنگل‌ها در حال سوختن است اما واکنشی ندیده‌ایم!
نیکویی: مجلسی‌ها به سوگندشان پایبند باشند!/ تلاوت قرآن پسندیده است اما در زمان درست/ جنگل‌ها در حال سوختن است اما واکنشی ندیده‌ایم!

رییس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور معتقد است، مجلس محل نادیده گرفتن مردم نیست و محل ختم قرآن و صلوات هم نیست. از نظر شرعی واجب این است که نمایندگان به مشکلات مردم بپردازند و تلاوت قرآن در مجلس از واجبات نیست.

ذکریا نیکویی، رییس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور، در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، مبنی بر توزیع روزانه ختم قرآن در مجلس شورای اسلامی از سوی نمایندگان خانه ملت، گفت: نمایندگان با توجه به قسم نامه‌ای که یاد کرده‌اند باید وقت تمام و کمال خود را برای رفع مشکلات معیشت مردم بگذارند.

وی ادامه داد: ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که حافظ قرآن باشند نه این‌که در خانه ملت قرآن توزیع و قرائت کنند. قرآن خواندن بسیار کار پسنده‌ای است و مراجعه به قرآن که آیاتی بسیاری در زمینه رعایت حقوق مستضعفان و مردم را فرموده از واجبات است.

نیکویی افزود: در این شرایط کنونی کشور ما نیازمند یاری مسئولان از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رفع حل مشکلات قشر محروم جامعه هست، به این گونه موارد نمایندگان باید توجه ویژه و اهتمام داشته باشند.

رییس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور تاکید کرد: بنده پیشنهاد می‌دهم به آیاتی که در قرآن کریم است عمل کنیم. ثواب آن خیلی بیشتر از تلاوت قرآن است.

وی تصریح کرد: جامعه عمل به آیات قرآن پوشاندن از واجبات است و مردم رأی نداده‌اند که دوستان وارد مجلس شوند و قرآن تلاوت کنند. ختم کردن برای حسینیه، مجالس و خانه‌هاست و می‌توانند در خانه خود به نماز شب و عبادت بپردازند نه این‌که در جایی که باید مشکلات مردم بررسی شود و تصمیم‌گیری کنند وقت خود را به امور دینی بگذارند.

سفیر اقتصاد مقاومتی کشور گفت: مجلس محل تدوین قانون نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست که به نحوی ضعیف عمل می‌کنند. مجلس محل نایده گرفتن مردم نیست و محل ختم قرآن و صلوات هم نیست. از نظر شرعی واجب این است که به مشکلات مردم بپردازند و تلاوت قرآن در مجلس از واجبات نیست.

نیکویی در پایان خاطرنشان کرد: الان جنگل‌های زاگرس در حال سوختن است. هیچ واکنش درست و قاطعی از نمایندگان ندیده‌ایم. در صورتی که در همان آیات قرآن به حقوق حیوانات و جنگل‌ها اشاره شده است.

 

خبرنگار: معصومه عاروان