جاده‌های مازندران ایمن هستند
جاده‌های مازندران ایمن هستند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: با وجود بارش برف و باران در سطح جاده‌ها و تلاش شبانه روزی و خدمات مطلوب راهداران، جاده‌ها ایمن هستند.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، حسن جهانیان اظهار داشت: مجموعه عوامل راهداری با تعامل و در سایه همفکری و همدلی و بکارگیری درست از تجهیزات و ماشین آلات و با برنامه ریزی منظم و مدون از برای انجام عملیات راهداری زمستانی آمادگی کامل را دارند.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش و جایگاه راهدار و برقراری امنیت عبور و مرور در جاده‌ها افزود: راهدار با وجود مشکلات و خطر مرگ در سخت‌ترین شرایط کاری به استقبال خطر می‌رود و به تنها چیزی که فکر می‌کند خدمات ارزنده‌ای است که به یادگار می‌ماند.

جهانیان خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ۳۳ اکیپ راهداری با بکارگیری ۲۵۰ دستگاه از انواع ماشین آلات راهداری و ۳۵۰ راهدار در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران عنوان کرد: با توجه به کاهش دما و بارش برف در سطح محورهای کوهستانی به کلیه رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن رعایت قوانین و مقررات، تجهیزات و امکانات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

وی در خاتمه افزود: در سایه حضور فعال و پر رنگ و چشمگیر راهداران در محورهای برف گیر استان به همراه اقدامات ایمنی و رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان عزیز در سال جاری شاهد کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از آن در سطح راه‌های استان باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر