حسن بیگی: هر نهادی کم‌کاری کند مدیون مردم است/ شوک قضایی باعث شوک اقتصادی می‌شود
حسن بیگی: هر نهادی کم‌کاری کند مدیون مردم است/ شوک قضایی باعث شوک اقتصادی می‌شود

یک نماینده مجلس دهم گفت: هر شوک قضایی باعث شوک اقتصادی می‌شود.

ابوالفضل حسن بیگی، نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، گفت: وضعیت معیشت مردم به گردن مسئولان اعم از قوای سه‌گانه و همچنین تشکل‌های جدیدی که امروز در بحث اقتصادی بسیار بسیار مهم هستند، بوده مثل بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادهایی که امروزه ثروت عظیمی از کشور را در اختیار دارند. برای خدمت به کشور هم تشکیل شده‌اند.

وی ادامه داد: لذا طبیعی است همه باید دست به دست هم دهند و مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند. معضلات اصلی کشور را حل کنند. بنیاد مستضعفان یک قطب اقتصادی است. کمیته امداد امام خمینی (ره) همینطور در کشور هستند. نهادهای دیگری که هر کدام به شکلی تشکیل شده‌اند به منظور خدمات رسانی به کشور و مردم برای خلاء‌هایی است که از بدو انقلاب اسلامی تا به امروز وجود داشته است.

حسن بیگی تصریح کرد: همه باید با هم اقدام و استقبال کنند. دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی را برطرف کند. زیرا امروز یک دوم از سرمایه کشور و اعتبارات دولت در اختیار دارد. بقیه سرمایه میان ارگان‌های دیگر که تحت نظر دولت نیستند، تقسیم شده است.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر مجلس شورای اسلامی است که در موضوع معیشت ملت به جای صحبت کردن و همچنین جو دادن بایستی در جهت آرامش کشور حرکت کند. همچنین قوه قضاییه باید هوشمندانه عمل کرده و دور باطلی که دوره های قبلی زده اند را جبران کند. هر شوک قضایی باعث شوک اقتصادی می‌شود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: امروز همه می‌دانند کرونا یکی از معضلات اقتصادی جهان شده است. هر نهادی کم‌کاری خود را به گردن نهاد دیگر بیاندازد، مدیون مردم است.

 

خبرنگار: معصومه عاروان