حسینی شاهرودی: تصمیمات دولتی باید قابلیت اجرایی داشته باشند
حسینی شاهرودی: تصمیمات دولتی باید قابلیت اجرایی داشته باشند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: تصمیماتی که دولت یا ستاد مبارزه با کرونا می‌گیرد باید قابلیت اجرا و ضمانت را داشته باشد.

حسن حسینی شاهرودی، عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، مبنی بر این‌که ضمانت اجرایی دستور رییس جمهوری جهت الزامی شدن ماسک به عهده چه نهادی است؟ گفت: طبیعتا نهادی که اعلام به اجباری کردن ماسک را دارد باید عهده‌دار اجرایی شدن موضوع مطرح شده باشد.

وی ادامه داد: نکات لازم برای اجرای دستور از قبل باید فراهم شود. همان حوزه اجرا و مجریه باید مشخص کند که در چه محیطی زدن ماسک الزام و برای چه افرادی الزام است. اگر تخلف صورت گیرد چه جرایمی در نظر گرفته شده است. ضمانت اجرای موضوع چه خواهد بود؟

حسینی شاهرودی تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی و انتظامی چه نوع برخوردی با قاعده مطرح شده می‌توانند داشته باشند. ضمن این‌که چه تکلیفی برای مردم در نظر گرفته می‌شود؟ یا پیش‌بینی شده است؟ باید در حقیقت لوازم آن را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افرادی در حال حاضر با این شرایط اقتصادی به نان شب محتاج هستند و مشکل تهیه نان را دارند. چگونه می‌خواهند ماسک دانه‌ای پنج هزار تومان فراهم کنند؟ ماسکی که یک‌بار مصرف است. و در طول روز به دستور پزشکان باید حداقل سه الی چهار بار تعویض شود. آیا ماسک رایگان و یا ارزان قیمت در اختیار مردم خصوصا اقشار آسیب پذیر قرار داده شده است؟

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در پایان گفت: تصمیماتی که دولت یا ستاد مبارزه با کرونا می‌گیرد باید قابلیت اجرا و ضمانت را داشته باشد.

خبرنگار: معصومه عاروان