خاتمی: مسیح دانشوری تخت خالی ندارد
خاتمی: مسیح دانشوری تخت خالی ندارد

نماینده دوره یازدهم مجلس با بیان اینکه مسیح دانشوری تخت خالی ندارد، گفت: به دلیل اینکه تمرکز بیماران کرونایی به سمت مسیح دانشوری است و باید بیماران به دیگر بیمارستان‌ها پخش شوند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، چندی پیش تصاویر و فبلم‌هایی از بیمارستان مسیح دانشوری منتشر شد که نشان می‌داد این بیمارستان مکانی برای رسیدگی به بیماران کرونایی ندارد و یا بیماران روی نیمکت نشسته و به آنها اکسیژن وصل کرده‌اند.

سید مسعود خاتمی، پزشک و نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، در این خصوص گفت: توصیه ما این است که بیماران را در خانه قرنطینه کنند. زمانی که بیماران به بیمارستان هجوم می‌آورند، خب طبیعی است که بیمارستان شلوغ شود. راهش این است که بیماران در بیمارستان‌ها پخش شوند یعنی همه به یک بیمارستان مراجعه نکنند.

وی افزود: برای کنترل بیمارستان‌ها باید مانند زمان جنگ عمل کنیم، در آن زمان همه بیمارستان‌ها ازجمله بیمارستان‌های خصوصی، درصدی از تخت‌هایشان را به مجروحان اختصاص می‌دادند به این صورت هیچ بیمارستانی تعطیل نشده و کار مجروحان نیز روی زمین نمی‌ماند.

خاتمی متذکر شد: در حال حاضر بیمارستان‌هایی مانند خاتم الانبیا بیماران کرونایی را نمی‌پذیرند. برخی بیمارستان‌ها نیز مانند بقیه الله چه بخواهند و چه نخواهند مراجعه زیاد بیماران وجود دارد و نمی‌توان‌ در این خصوص کاری کرد.

وی اذعان کرد: بیمارستان مسیح دانشوری به مرکز کرونا معروف شده است. باید دولت مدیریت کند که درصدی از تخت‌ها به بیماران کرونایی اختصاص داده شود تا دیگر بخش‌ها جوابگوی باقی بیماران باشند؛ چراکه مراجعه بیماران معمولی به بیمارستان وجود دارد. برای مثال شخصی که تصادف می‌کند یا آپاندیس‌اش عود می‌کند باید در بیمارستان تحت درمان قرار بگیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایونا Ivna مبنی بر اینکه گفته می‌شود بیمارستان مسیح دانشوری تخت خالی ندارد آیا این صحت دارد؟ گفت:  بله؛ به دلیل اینکه تمرکز بیماران کرونایی به سمت مسیح دانشوری است و باید بیماران به دیگر بیمارستان‌ها پخش شوند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر