خودروهای عبوری توقیف می‌شوند
خودروهای عبوری توقیف می‌شوند

رییس پلیس راه گفت: افرادی که بخواهند نظم تردد را بر هم زده و از شانه خاکی راه تردد کنند، خودرو به مدت ۵ ساعت در محل توقیف خواهد شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راه راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور با توجه به تعطیلات پیش رو اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در محورهای شمالی به خصوص جاده چالوس سنگین است.

وی گفت: آزادراه تهران – قم محدوده جاده امام رضا نیز ترافیکی پرحجم و روان را داراست.

سردار حسینی به پیش‌بینی پلیس در این باره اشاره و تصریح کرد: مأموران پلیس راه با آماده باش صددرصدی برای مدیریت ترافیک و تسهیل در تردد هموطنان در جاده‌ها حضور فعال دارند.

رییس پلیس راه در پاسخ به پرسشی دیگر در خصوص اعمال محدودیت و ممنوعیت‌های تردد در جاده‌ها اعلام کرد: تمهیداتی جهت تسهیل تردد هموطنان در جاده‌ها پیش‌بینی شده و به ترتیب به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد؛ بر این اساس در ساعات بعد از ظهر امروز بحث یکطرفه کردن محور هراز و چالوس در دستور کار است که با توجه به وضعیت ترافیک اعمال خواهد شد.

سردار حسینی، خط قرمز پلیس را سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی و نبستن کمربند ایمنی در خودروهای شخصی و عمومی عنوان کرد.

رییس پلیس راه خاطر نشان کرد: متاسفانه هنگامی که حجم ترددها افزایش یابد تعدادی راننده از شانه خاکی جاده تردد می‌کنند.

وی گفت: پلیس با رانندگانی که بخواهند نظم تردد در جاده‌ها را به هم بزنند حتما برخورد خواهد کرد؛ در این راستا خودروهایی که اقدام به حرکت در شانه خاکی کند به مدت پنج ساعت با نصب بنر در محل توقیف خواهند شد.

  • منبع خبر : فارس