حسن بیگی: هر روز در بوق‌ها می‌دمند کشور با درآمد غیرنفتی اداره می‌شود
حسن بیگی: هر روز در بوق‌ها می‌دمند کشور با درآمد غیرنفتی اداره می‌شود

یک کارشناس سیاسی گفت: متأسفانه شاهد هستیم هر روز در بوق‌ها می‌دمند کشور با درآمد غیر نفتی اداره می‌شود. این فرافکنی و ناشکری از الطاف خدا به ملت ایران است.

ابوالفضل حسن بیگی، کارشناس سیاسی، به خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، در خصوص سرنوشت نفت ایران در جهان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دو مقطع طلایی دشمن با شانتاژ و استفاده از همه ابزارها و امپراطوری رسانه با تبلیغات سنگین سخنان امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را تعبیر به مطلوب کرد. امروز نتیجه غم‌انگیز آن بر اقتصاد ایران سایه افکنده و آرامش،معیشت و رفاه مردم را تحت تاثیر عمیق قرار داده است.

وی ادامه داد: ملت ایران فراموش نخواهد کرد در سال‌های دهه هفتاد و آغاز دهه هشتاد وقتی شرایط بسیار مساعد شد، برای سرمایه‌گذاری کلان توسط خارجی‌ها درایران شرکت‌های بزرگ وکوچک از سراسر دنیا تقاضای شرکت در توسعه نفت ،گاز و پتروشیمی راداشتند. گروهی نفوذی دلسوزتر از مادر و کاتولیک‌تر از پاپ فریاد مخالفت سردادند. با شانتاژ و اقدامات مخرب و فریب‌کارانه مانع سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت نفت و پالایشگاه‌ها شدند.

حسن بیگی تصریح کرد: با مطبوعات، رسانه و کلاس درس و پشتوانه پول‌های بی‌حساب و سرگردان آن‌چنان آتش سنگین روی مدیران مظلوم و کارشناسان و اقشار فهیم صنعت نفت،دولت ونظام می‌ریختند و آنان را خائن، وطن فروش و… معرفی می‌کردند که بعضی از خادمان به نظام اسلامی بخشی از عمر گران خود را صرف پاسخ‌گویی و توجیه مقامات و حتی خانواده، همکاران و اطرافیان خود می‌کردند تاجایی که آن فرصت طلایی تلف شد و حداقل سرمایه‌گذاری و توسعه در صنعت نفت صورت پذیرفت.

وی افزود: در سال ۵۸ امام (ره) فرمودند نفت باید صیانت شود. یعنی با تزریق گاز به چاه‌های نفت ازحداکثر مخازن بهره‌برداری گردد. همین‌جا بود که آمریکا و شوروی برای ضعیف ماندن ایران با خائنان داخلی تفسیر به رای کرده و جا انداختند نفت را نفروشید و بگذارید برای نسل‌های بعد. کی وکجا امام (ره) گفتند نفت صادر نکنید؟  آدرس غلط دشمن و نتیجه آن باعث شد درآمد کشور کاهش یابد و دیگران جای ایران را در اوپک پر کنند و سهمیه ما کم شود.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: این درحالی است که ایشان می‌فرمایند صادرات نفت خام توجیه ندارد، از خیل عظیم متخصصان مومن، عاشق وطن و با انگیزه استفاده کنید. نفت را تبدیل به فرآورده و با ارزش افزوده صادر نمایید. پول حاصل از آن را در امور جاری هزینه نکنید. بلکه آن را در امور زیربنایی و زیر ساخت‌ها سرمایه‌گذاری نمایید. تا از تولید ملی و ثروت بیشتر و اشتغال برای نسل‌های بعد نگران نباشیم. زیرا پیش‌بینی می‌شود دهه‌های آینده نفت و گاز جای خود را به انرژی‌های نو خواهد داد و دیگر مخازن عظیم نفتی سرمایه و ثروت محسوب نخواهد شد.

حسن بیگی عنوان کرد: ایران اکنون معادل ۱۰ میلیون بشکه نفت خام  و ۲ میلیون بشکه نفت خوراک پالایشگاه‌های داخلی و فرآورده آن مصرف داخل می‌شود. ۲۵ میلیارد دلار تولید پتروشیمی و ۹ میلیارد دلار صادرات فرآورده دارد. متأسفانه شاهد هستیم هر روز در بوق‌ها می‌دمند کشور با درآمد غیر نفتی اداره می‌شود. این فرافکنی و ناشکری از الطاف خدا به ملت ایران است. ایران دارای مخزن دوم نفت و مخزن دوم گاز جهان و درجمع از مخزن اول جهان برخوردار است. پس باید از این منابع غنی بهترین سود را به نفع مردم ببریم و معیشت ملت را ایده‌آل نماییم.

این کارشناس سیاسی در پایان گفت: نفت برای کشورهای نروژ، آمریکا، روسیه به رحمت تبدیل شده است اما برای ایران و کشورهای اسلامی به نکبت و کثافت تعبیر می‌شود. نفت برای ما نعمت، هدیه و رحمت خداوند جمیل است و باید از سرمایه‌گذاران همه جهان به جز اسرائیل، آمریکا استفاده کرد تا از درآمد نفتی اقتصاد را قوی و ایران مقتدر و مستقل با رفاه مطلوب ساخت. لذا برای رسیدن به هدف و پیشبرد استراتژی انقلاب اسلامی باید با برنامه، وحدت، مقاومت و همت مضاعف اقدام کرد.

 

خبرنگار: معصومه عاروان