دلایل مخالفت با طرح برق رایگان!
دلایل مخالفت با طرح برق رایگان!

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر دنبال صرفه‌جویی برق هستیم که به کشور منفعتی برساند باید به دنبال کانون‌های پرمصرف برویم.

عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در خصوص برق رایگان به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: از نظر بنده این طرح هیچ فایده‌ای برای مردم ندارد و تاثیری در صرفه‌جویی برق نیز ندارد.

وی ادامه داد: اگر دولت به دنبال راهی برای کمک کردن به مردم است یا به اقشار ضعیف جامعه می‌خواهد کمکی برساند تخفیف در مصرف برق مشکلی را حل نمی‌کند.

رحیمی مظفری تصریح کرد: برخی از مواقع نیز این مطلب خوب رسانده نمی‌شود و خانواده‌ها تصور می‌کنند که بچه‌ها از تلویزیون باید کمتر استفاده کنند یا از وسایل برقی نباید استفاده کرد.

عضو کمیسیون انرژی اظهار کرد: در خیلی موارد تا بتوانند خود را به آن کف برسانند یعنی افراد مستضعفی که کم‌ترین مصرف برق را دارند خود را از مصرفی که نیز دارند خود را محروم می‌کنند.

وی افزود: این طرح برای قشر ثروتمند معنی ندارد که بخواهند صرف‌جویی کنند. پس این صرفه‌جویی عددی نیست که بخواهیم بگوییم در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت: اگر دنبال صرفه‌جویی برق هستیم که به کشور منفعتی برساند باید به دنبال کانون‌های پرمصرف برویم و اصلاح وسایل الکترونیک و یا الگوی مصرف را تغییر دهیم.

 

 

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز