دولت جلوی رشد فزاینده قیمت سکه و ارز را بگیرد
دولت جلوی رشد فزاینده قیمت سکه و ارز را بگیرد

شورای مرکزی حزب اراده ملت، با ابراز نگرانی از وضعیت دو حوزه اقتصاد و سلامت کشور، خواستار جلوگیری هر چه سریع‌تر از رشد فزاینده قیمت سکه و ارز شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت روز جمعه (۱۳ تیرماه) با حضور اکثریت اعضا برگزار شد. دستور این جلسه بر اساس عدم امکان برگزاری کنگره که «به دلیل شیوع ویروس کرونا بود» تدوین شده بود.

در ابتدای جلسه اعضای شورای مرکزی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت دو حوزه اقتصاد و سلامت کشور تاکید کردند که دولت و بانک مرکزی هر چه سریع‌تر جلوی رشد فزاینده و ناباورانه قیمت سکه و ارز را در جامعه بگیرند. این افزایش‌ها باعث صعود نرخ برخی اقلام اساسی مثل لوازم خانگی و همچنین قیمت مسکن و اجاره بها شده است. دولتمردان علی‌الخصوص تیم اقتصادی دولت همراه با نهادهای نظارتی باید شبانه روز در این راستا فعالیت کنند.

همچنین اعضای حاما از همه ملت ایران درخواست کردند برای جلوگیری از افزایش روند واگیری ویروس کرونا استفاده از ماسک را جدی بگیرند و البته دولت هم باید ماسک و لوازم بهداشتی ارزان قیمت در اختیار عموم ملت قرار دهد.

در دستور اصلی این جلسه رویکرد سیاسی و تشکیلاتی حزب در دو برنامه ارائه شده به بحث و رای گذاشته شد و توسط اعضا به تصویب رسید. این رویکرد طی یک بیانیه تحلیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

همچنین انتخاب ارکان حزب اراده ملت دستور بعدی جلسه بود که با توجه به عدم امکان برگزاری کنگره درشرایط فعلی، افراد زیر تا زمان برگزاری کنگره مدیریت اجرایی حزب را بر عهده خواهند داشت.

بر این اساس افراد زیر انتخاب شدند:

– احمد حکیمی پور دبیرکل
– افشین فرهانچی قائم مقام دبیرکل
– رضا قاسم پور سخنگو
– زهره رحیمی دبیر شورای مرکزی
– رحیم حمزه رییس دفتر سیاسی

همچنین در این جلسه نمایندگان شورای مرکزی در ۲ حوزه شاخه جوانان و دو هفته نامه اراده ملت (ارگان خبری حاما) به ترتیب معصومه رضایی و علی مهری با نظرت اکثریت انتخاب شدند.

حزب اراده ملت هم اکنون ریاست دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان را بر عهده دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر