علیزاده: در یک چارچوب مشخص ون‌کافه‌ها را ساماندهی می‌کنیم
علیزاده: در یک چارچوب مشخص ون‌کافه‌ها را ساماندهی می‌کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم گفت: در یک چارچوب مشخص ون‌کافه‌ها را ساماندهی می‌کنیم.

محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، مبنی بر این‌که فعالیت ون‌کافه‌ها در دوران کرونا به کجا می‌رسد؟ گفت: دولت مصوبه‌ای جهت کمک به آسیب دیدگان کرونا ویروس اعلام کرده بود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم برای مجلس یازدهم این است که برای کسبه‌های آزاد که در دوران کرونا آسیب دیده‌اند و بدون مجوز هستند راهکاری پیدا کنیم. تا مشمول کمک هزینه یا تسهیلات دولتی شوند.

علیزاده پیشنهاد داد: به نظر بنده دولت باید برای مشاغل این چنینی که کم هم نیستند و افرادی که از دست فروشی امرار معاش می‌کنند، تدبیری داشته باشد. مردم از این مبحث آسیب دیده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: موضوع ون‌کافه‌ها خوراک یک جلسه است. باید در اولویت کار نمایندگان مجلس یازدهم قرار گیرد. همکاران ما در دولت محترم با نمایندگان و اعضای کمیسیون اقتصادی جلسه‌ای را داشته باشیم و راهکار ویژه‌ای در نظر گرفته شود. به طور دقیق این افراد و مشاغل شناسایی شوند و اتاق اصناف در این زمینه می‌تواند ما را یاری کند.

وی افزود: تسهیلات ارزان قیمت یا همان نرخ ۱۲ درصدی که قرار بود به مشاغل آسیب دیده از کرونا تعلق می‌گیرد، می‌تواند به این دوستان هم تعلق گیرد.
برای صدور مجوز ون‌کافه‌ها هم باید دنبال راهکار باشیم. شاید بتوانیم تحت عنوان ساماندهی مشاغل فاقد مجوز آن‌ها را دنبال کنیم. همانند ماشین‌هایی که تاکسی نیستند اما به مسافرکشی روی آورده‌اند و فعالیت دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: در یک چارچوب مشخص ون‌کافه‌ها را ساماندهی می‌کنیم. راهکار می‌شود پیدا کرد. زیرا این مشاغل عضوی از چرخه جامعه هستند.

خبرنگار: معصومه عاروان