سایه قرمز کرونایی در استان مرکزی
سایه قرمز کرونایی در استان مرکزی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستان‌های استان از لحاظ میزان شیوع کرونا در ۱۴ مردادماه ۹۹، اراک همچنان قرمز است و شهرستان‌های خمین، ساوه و دلیجان نیز به اراک ملحق شده‌اند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، بر اساس اعلام روابط عمومی علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه گفت: در آخرین تقسیم‌بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی یا خطر قرار گرفته‌اند.

وی افزود: شهرستان‌های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم‌بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و شهرستان‌های ساوه، دلیجان و خمین نیز به اراک اضافه شده‌اند که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه‌ها دارد. در واقع در سایه این بی‌توجهی‌ها کروناویروس در حال جمع آوری قربانیان خود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان‌های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه وضعیت آنها به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده و شهرهای خمین، ساوه و دلیجان نیز از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده‌اند.

جمالیان افزود: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهرهای پرخطر ما افزوده می‌شود و این به معنای اعمال فشار مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته‌های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی‌کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس‌گیر و هولناکی باشیم.

وی گفت: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می‌شود و در صورت هرگونه سهل‌انگاری و عدم توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می‌شود.

  • منبع خبر : ایسنا