سرنوشتی غم‌انگیز برای نوزاد یک قاتل
سرنوشتی غم‌انگیز برای نوزاد یک قاتل

مرد جوان که 2 سال قبل در درگیری خانوادگی برادرش را کشته بود با رضایت اولیای دم پای میز محاکمه ایستاد و قضات دادگاه حکم آزادی وی را صادر کردند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، رسیدگی به این پرونده از دو سال قبل به دنبال تماس به مرد سالخورده‌ای با پلیس آغاز شد. این مرد که که با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته بود گفت: پسر بزرگم به نام سیاوش خودکشی کرده است.
ماموران پلیس به خانه این مرد رفتند و با جسد خونین سیاوش روبه‌رو شدند. جسد در حالی به پزشکی قانونی منتقل شد که شواهد نشان می‌داد سیاوش سال‌هاست به مواد مخدر اعتیاد دارد.

وقتی پزشکی قانونی در گزارش فرضیه خودکشی را رد و مرگ مرد معتاد را قتل اعلام کرد ماموران پلیس به بازجویی از پدر و مادر سیاوش پرداختند. آنها سعی داشتند حقیقت را پنهان کنند اما در بازجویی‌های بعدی لب به اعتراف گشودند و گفتند پسر کوچکشان به نام سهراب در دعوای خانوادگی برادرش را کشته است.

اعتراف به قتل برادر/ برادرکشی در تهران

با اظهارات جدید این پدر و مادر، سهراب به اتهام قتل برادرش و پدرش به اتهام شرکت در درگیری منجر به قتل و مادرش به خاطر اخفای ادله جرم بازداشت شدند.

آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه پدر و مادر سهراب که با قرار وثیقه آزاد بودند اعلام کردند از وی هیچ شکایتی ندارند.

سپس سهراب در جایگاه ویژه ایستاد و در تشریح جزییات ماجرا گفت: من صبح‌ها در خیابان روزنامه میفروختم و دستفروش بودم. شب‌ها هم کارگر یک رستوران بودم و خرج زندگی‌ام را تامین می‌کردم. اما برادر بزرگم سیاوش سال‌ها بود معتاد بود و به همین خاطر همسرش از او جدا شده بود و ما از فرزندان او نگهداری می‌کردیم. سیاوش هر چند وقت یکبار سراغ من و پدرم می‌آمد و از ما به زور پول می‌گرفت. آخرین بار من سر کار بودم که هراسان همسرم با من تماس گرفت و گفت سیاوش بار دیگر به خانه پدرم رفته و دعوا راه انداخته است.

ادامه داد: من همان موقع کار را رها کردم و به سمت خانه مان رفتم. سیاوش به محض این که مرا دید همسرم را که باردار بود گروگان گرفت و او را تهدید به مرگ کرد. من سعی کردم سیاوش را آرام کنم اما او به روی پدرم چاقو کشید. آنجا بود که فهمیدم دعوا میان برادرم و پدرم بالا گرفته است. او به زور از پدرم پول میخواست. اما پدرم پولی نداشت که به او دو پرداخت کند. من با سیاوش صحبت کنم اما او به رویم چاقو کشید. من هم چاقو به دست گرفتم و به او گفتم بهتر است آرام باشد و گرنه او را ادب می کنم. من گفتم حالا که خرج فرزندش را می دهیم بهتر است خانه مان را ترک کند. دعوا میان ما بالا گرفت و همان موقع مادر و خاله ام هم وارد دعوا شدند تا ما را آرام کنند. اما وقتی هرکدام از آنها ما را به سمتی کشیدند من به روی برادرم افتادم و چاقویی که در دست داشتم، ناخواسته به شکم برادرم خورد. من ترسیده بودم به همین خاطر پدر و مادرم با پلیس تماس گرفتند و به دروغ گفتند سیاوش خودکشی کرده است.

اشک پشیمانی در دادگاه/ زندگی سخت قاتل در دادگاه تشریح شد

این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود و اشک می‌ریخت به قضات گفت: پدرم کارگر روزمزد ساختمانی بود. مدتی بود کار درستی نداشت. به همین خاطر پولی نداشت که به برادر معتادم بدهد و به همین خاطر سیاوش به روی پدرم چاقو کشید من برادرم را دوست داشتم و هرگز راضی به مرگ او نبودم. به همین خاطر هم بعد از جدایی او و همسرش خرج زندگی فرزندش را می دادم. اما بعد از فوت برادرم، همسر سابق برادرم فرزندش را برد تا خودش از او نگهداری کند. من وقتی به اتهام قتل بازداشت شدم، همسرم روزهای آخر بارداری‌اش را سپری می‌کرد. من در زندان بودم که فرزندم متولد شد و بعد از آن همسرم فرزندمان را رها کرد و به خانه پدرش رفت. در مدت دو سالی که در زندان هستم خواهرم از فرزندم نگهداری می‌کند. من تقاضا دارم به خاطر فرزند ۲ ساله‌ام در مجازات تخفیف قائل شوید.

وی ادامه داد: من هیچ سابقه کیفری ندارم و مرگ برادرم ناخواسته رخ داد. ما وضع مالی خوبی نداشتیم اما هر بار که سیاوش به سراغمان می‌آمد و از ما پول می‌خواست پدرم به او پول می‌داد. اما آخرین بار پولی نداشت به او بدهد. درچند سال اخیر سیاوش بیشتر پول های پدرم را خرج مواد مخدر کرده بود.

سپس پدر و مادر وی که جرم‌هایشان را انکار کردند و گفتند کشته شدن پسر معتادشان ناخواسته رخ داده است.

و در پایان جلسه قضات پدر و مادر سهراب را تبرئه و او را به دو سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند تا از زندان آزاد شود.

  • منبع خبر : رکنا