محمودی: سفره کارگر کوچک و کوچک‌تر شده است/ قوه قضاییه ورود کند
محمودی: سفره کارگر کوچک و کوچک‌تر شده است/ قوه قضاییه ورود کند

یک عضو فراکسیون کارگری در مجلس گفت: سفره کارگر کوچک و کوچک‌تر شده است. قوه قضاییه با همان نیرو و قوتی که علیه فساد آستین بالا زده است، حتما ورود کند.

سمیه محمودی، عضو فراکسیون کارگری در مجلس شورای اسلامی، در خصوص تعیین و تکلیف کارگران هفت تپه به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: شرایط فعلی جامعه از لحاظ اقتصادی همه اقشار را درگیر کرده است. سفره کارگر کوچک و کوچک‌تر شده است.

وی ادامه داد: در عین حال اگر کارگر زحمتی کشیده در قبال کار باید مزد کارگر پرداخت شود. موضوع هفت تپه در مجلس دهم با دعوت از سازمان خصوصی‌سازی پیگیری کردیم اما نتیجه مثبتی دریافت نکردیم. در مجلس یازدهم پیگیر عدم پرداخت حقوق کارگران هستیم و نباید کوتاه بیایم. از هفته آینده مجلس موضوع را به صورت جدی در دستور کار خود قرار می‌دهیم و پیگیر هستیم.

محمودی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی نیز در کنار فراکسیون کارگری نباید سکوت کند و به موضوع هفت تپه ورود کند تا قشر کارگر در جامعه بیشتر از این ضربه نبیند. قوه قضاییه با همان نیرو و قوتی که علیه فساد آستین بالا زده است حتما ورود کند. بنده موظفم پیگیری کنم و برای کارگران هفت تپه حتما به یاری حق قدم‌های خوبی بر می‌داریم.

عضو فراکسیون کارگری در مجلس در پایان گفت: امثال کارگران هفت تپه نیز زیاد است که پیگیری کنیم. حتما از قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی دعوت می‌کنیم که مساله کارگران را بررسی کنند و به صورت جدی این معظل را برطرف می‌کنیم ضمن این‌که چندین جلسه برای اختلال در ارز هم داشته‌ایم.

 

خبرنگار: معصومه عاروان