یک راز در شعله‌های سر به فلک کشیده چیتگر
یک راز در شعله‌های سر به فلک کشیده چیتگر

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران دلیل شعله ور شدن درختان چیتگر را تشریح کرد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران درخصوص جزئیات بیشتر حادثه آتش‌سوزی در پارک جنگلی چیتگر گفت: درخصوص این حادثه باید چند نکته را بازگو کرد.

وی ادامه داد: نکته اول این است که آتش‌سوزی در منطقه شمالی پارک چیتگر در نزدیکی درب شماره ۴ و ۵ رخ داده که البته نقطه‌ای است که مردم برای حضور و اسکان آن‌جا را انتخاب نمی‌کنند.

ملکی گفت: نکته دیگر این است که شهروند اولی که با سامانه آتش نشانی تماس گرفته است، مسیر عبوری و لاین اتوبان را اشتباه اعلام کرده که در تماس بعدی مسیر و محل دقیق آتش سوزی اصلاح می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: یکی دیگر از موارد مهم در خصوص این حادثه این است که در برخی تصاویر و فیلم‌های منتشر شده شعله‌های آتش سر به فلک کشیده و آتش با ارتفاع بلندی را نشان می‌دهند که معمولا در مواقعی که بوته و علف‌های خشک بسوزد چنین آتشی ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: دلیل این امر این بوده است که در محل وقوع حادثه یک کانکس مربوط به یک شرکت پیمانکاری وجود داشته است که مشغول اجرای پروژه آبرسانی بوده‌اند و داخل کانکس مقدار زیادی لوله‌های از جنس پولی اتیلن وجود داشته است.

ملکی ادامه داد: این لوله‌ها از مواد نفتی تولید می‌شوند که سریع الاشتعال بوده و شعله‌های زیادی هم ایجاد می‌کند.

بنابر این خبر News، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: آتش نشانان پس از اعلام وقوع حادثه در مدت کمی بیشتر از ۷ دقیقه خود را به محل رساندند که بخشی از این زمان مربوط به اصلاح آدرس بوده است.

  • منبع خبر : فارس