حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند
حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، احمد اسکندری‌نسب روز دوشنبه در نشست شورای امتحانات نهایی با بیان اینکه حدود ۲۷ هزار دانش‌آموز در پایه دوازدهم در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند، افزود: امتحانات نهایی در ۲۸۰ حوزه امتحانی برگزار می‌شود که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد حوزه و روز برگزاری ۲ برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه امتحانات پایه نهم در استان به صورت حضوری در حال برگزاری است تصریح کرد: آزمون‌های نهایی پایه دوازدهم از هفدهم خردادماه آغاز می‌شود و تمام حوزه‌های برگزاری امتحانات باید ضدعفونی شوند و پس از برگزاری نیز مجدداً ضدعفونی شوند و دانش‌آموزان باید با ماسک حضور داشته باشند و اگر دانش‌آموزان ماسک نداشته باشند، مدرسه ماسک برای آنان تهیه می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: به مدیران مدارس تاکید شده است که محیط به گونه‌ای آماده شود که دانش‌آموزان با مشکلی مواجه نشوند.

اسکندری‌نسب بیان داشت: همه تمهیدات لازم بهداشتی مورد توجه قرار گرفته تا خطری متوجه دانش‌آموزان نباشد و اگر این آزمون‌ها حضوری انجام شود برای رعایت مصالح عمومی دانش آموزان مفیدتر است.

اسکندری‌نسب افزود: امتحانات سایر پایه‌ها به‌صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و براساس ارزیابی‌های معلمان از دانش‌آموزان صورت می‌گیرد چرا که از اسفندماه تاکنون معلمان در ارتباط با دانش‌آموزان بودند و کل محتوای آموزشی از طریق تلویزیون و بستر شاد ارائه‌ شده است.

وی افزود: در کانال‌های مربوطه به شبکه شاد از پایه اول تا دوازدهم کلیه دروس بارگذاری شده و فرصت رفع ابهام و اشکال برای برطرف کردن اشکالات بوده و معلمان از طریق کارهای عملی و ارزیابی عمومی نمرات آنان را در نظر می‌گیرند و اعلام می‌کنند.

احمد اسکندری نسب با اشاره به دروس فنی و حرفه‌ای و آزمون‌های هنرستان‌ها اظهار داشت: آزمون‌هایی که الزاماً باید عملی برگزار شود و توانمندی‌های حرفه‌ای و مهارتی دانش آموزان سنجیده شود حتماً حضوری انجام خواهد شد لذا زمان آموزش افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: اولیا نگران ایمنی بهداشتی امتحانات نهایی پایه دوازدهم نباشند و از  ازدحام در محل حوزه های  امتحانی خودداری نمایند.

اسکندری نسب از بارگذاری بیش از یکهزار و ۴۰۰ فیلم  آموزشی در سامانه فناوری اطلاعات مدارس استان کرمان جهت استفاده دانش آموزان خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند برای استفاده از این محتواهای آموزشی به سامانه فناوری اطلاعات مدارس استان به  نشانی اینترنتی http://fs.kermanedu.ir/ مراجعه کنند.

  • منبع خبر : ایرنا