کاظمی: نظارت ضعیفی داریم/ دستگاه‌های اجرایی ضعف دارند
کاظمی: نظارت ضعیفی داریم/ دستگاه‌های اجرایی ضعف دارند

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی معتقد است، وقتی چندین هزار خودرو فقط به دو نفر واگذار می‌شود این نشان دهنده ضعف دستگاه‌های اجرایی است.

محمد کاظمی، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، در خصوص عدم نظارت دستگاه‌های دولتی بر بازار و به وجود آمدن سلاطین مختلف، گفت: ما نظارت ضعیفی داریم. نظارت‌ها‌ی دولتی بر دستگاه‌ها ضعیف شده است. عدم نظارت قوی بر نظارت سازمان بازرسی، نظارت خود مجموعه‌های دولتی، حراست‌ها، حفاظت‌ها این‌ها همه به نظر بنده باعث شده که عملکرد درستی نداشته باشند و با مشکل اساسی برخورد کرده‌ایم.

وی افزود: وقتی چندین هزار خودرو که فقط به دو نفر واگذار می‌شود، نشان دهنده ضعف دستگاه‌های اجرایی را می‌رساند. باید این نظارت‌ها و دستگاه‌ها از سوی سران قوا تقویت شوند تا شاهد به وجود آمدن رانت و فساد نباشیم. زیرا این نظارت‌ها می‌توانند مسایل را در آینده به نحوی کنترل کنند.

کاظمی در خصوص دو نماینده مجلس که در پرونده سلطان خودرو دست داشته‌اند و متهمان پرونده هستند، اظهار کرد: هنوز حکم آن‌ها مشخص نیست و اعلام نشده است. بنده هیچ نظری ندارم و ترجیح می‌دهم قانون در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: برای مجلس یازدهم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در این مجلس قانونی برای کنترل بازار و جلوگیری از فساد و رانت تصویب شود تا همه دستگاه‌ها موظف به اجرای دقیق و ویژه باشند تا شاید کم‌تر در این جامعه اسلامی شاهد سودجویان و اختلاسگران باشیم و از قوه قضاییه خواهشمندم نظارت خود را بیشتر از پیش داشته باشند و با خاطیان به طور قاطع برخورد کنند.

 

خبرنگار: معصومه عاروان