همتی: قرنطینه کرونایی یک تیغ دولبه است
همتی: قرنطینه کرونایی یک تیغ دولبه است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: بحث قرنطینه یک تیغ دو لبه بوده که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

احمد همتی، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، در خصوص قرنطینه کامل شهر تهران اظهار کرد: بحث قرنطینه یک تیغ دو لبه بوده که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی ما با یک ویروسی که هنوز هم ناشناخته مانده و رفتارهای غیر عادی از خود نشان می‌دهد در سطح کشور و جهان روبرو هستیم. طبعا باید تلاش کنیم تا این ویروس را کنترل کنیم. از طرفی دیگر بحث اقتصادی، معیشت مردم، تنگناها و فشارهای زیادی که به مردم به خصوص در طبقات کم درآمد وارد می‌شود، یک معضل جدی است.

وی افزود: ما باید اقتصاد و بهداشت را با هم مدیریت کنیم؛ یعنی همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورد ویروس کرونا، حتی‌الامکان فعالیت‌های اقتصادی را هم در نظر داشته باشیم.

همتی متذکر شد: بهترین راه مقابله با کرونا این است که مردم و مسئولان با هم همکاری نزدیک‌تری را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تنها قرنطینه نمی‌تواند مشکل را حل کند برای اینکه بعد از پایان قرنطینه اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود با مشکل مواجه خواهیم شد به خصوص که ما در حال حرکت به سمت فصل پاییز و زمستان هستیم و ویروس‌های دیگر نیز ممکن است در این فصل مشکل ساز شوند.

همتی تصریح کرد: بنابراین بهترین راه این است که تمام مردم و مسئولان ذی ربط دست در دست هم بدهند و همکاری بسیار خوبی باهم داشته باشند تا تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در همه زمان‌ها و مکان‌ها به صورت دقیق رعایت شود.

وی یادآور شد: بسیاری از کشورها در یک مقطع قرنطینه را داشته‌اند ولی بعد از آن اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی باعث شد که بحث کرونا در آن کشورها کنترل شود و در کشور ما هم باید به همین صورت اتفاق بیافتد.

قرنطینه کامل تهران کارساز نیست/ پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید

همتی در پایان گفت: اگر قرنطینه ویروس کرونا را کنترل کند این کنترل موقتی است؛ چرا که در حدود دو ماه ما قرنطینه را داشته‌ایم اما بعد از برداشتن قرنطینه مجددا با وجود اینکه در فصل گرما هستیم، پیک دوم آغاز شد. بنابراین رعایت دستور العمل‌ها در اولویت اول و بعد از آن جلوگیری از سفرهای غیر ضروری و عدم شرکت در تجمعات غیر ضروری از جمله مواردی ‌است که باید رعایت شوند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر