قهرمان کلینیک «سینا اطهر» فرشته نجات شد
قهرمان کلینیک «سینا اطهر» فرشته نجات شد

«عنایت آزغ» جوان اهل شهرستان رامهرمز که چندین نفر از هموطنان را در حادثه انفجار کلینیک سینای تهران نجات داده بود، عضو هلال احمر خوزستان شد.

به گزارش گروه خبری ایونا IvnaT سه شنبه شب با برگزاری مراسمی در جمعیت هلال احمر خوزستان از عنایت آزغ جوان فداکار رامهرمزی که با شجاعت و تلاش توانست جان جمعی از هم وطنان گرفتار در حریق کلینیک سینا را نجات دهد تجلیل شد.
همچنین عنایت آزغ جوان فداکار رامهرمزی در این مراسم با عضویت در جمعیت هلال احمر استان خوزستان به جمع فرشتگان نجات پیوست.

حادثه کلینیک سینا تهران که شب سه شنبه دهم تیر ماه رخ داد و همه را در شوک و اندوه فرو برد، با همه تلخی‌هایش یک نکته خوشحال کننده داشت.

شب آتش سوزی جوان دستفروشی در همان حوالی کلینیک سینا در منطقه تجریش مشغول دستفروشی بود. با وقوع انفجار، این جوان متوجه فریادهای چند زن گرفتار در کلینیک می‌شود که از پنجره ساختمان درخواست کمک می‌کردند. کسی جرأت کمک ندارد و آتش نشانی و نیروهای امدادی هم هنوز نرسیده‌اند. فرصت اما کوتاه است و اگر کسی کاری نکند دیگر دیر خواهد بود. جوان دستفروش تصمیم خود را می‌گیرد؛ بساط دستفروشی خود را رها می‌کند و به دل آتش می‌زند. شیشه‌های پنجره‌های ساختمان را یک به یک تا طبقه چهارم می شکند و بالا می‌رود. زن‌ها را که همراه شأن بچه هم بود به پشت بام کلینیک می‌برد و تا رسیدن امدادگرها پیش آنها می‌ماند.

عنایت آزغ با شجاعت و از خود گذشتگی مثال زدنی اش توانست ۱۱ نفر از جمله یک کودک را در حادثه وحشتناک کلینیک سینا از مرگ حتمی نجات دهد.

عنایت آزغ جوانی ۲۹ ساله اهل روستای ابولفارس شهرستان رامهرمز در استان خوزستان است که به خاطر تأمین مخارج بیماری پدر و مادرش و وضعیت نامناسب مالی به تهران آمده و بعد از یک سال تلاش نافرجام برای پیدا کردن کار، به دستفروشی نقره جات در کنار خیابان روی آورده و بی خانمان هم هست.

عنایت آزغ هر چند در این حادثه دچار جراحت شد، اما توانست جان ۱۱ نفر را نجات دهد و همین فداکاری‌اش باعث شد تا لقب قهرمان حادثه انفجار در کلینیک به نام او ثبت شود. فداکاری عنایت البته از چشم مسئولان هم دور نماند و او پس از ملاقات با شهردار تهران، قرار است به‌عنوان آتش‌نشان در آتش‌نشانی پایتخت مشغول به‌کار شود. عنایت روز گذشته هم با دعوت فرماندار رامهرمز راهی محل زندگی‌اش در خوزستان شد تا در آغوش مردمی قرار بگیرد که برای دیدنش لحظه‌شماری می‌کردند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر