مرگ‌های کرونایی ایران پایین‌تر از آمار جهانی
مرگ‌های کرونایی ایران پایین‌تر از آمار جهانی

معاون بهداشت وزارت بهداشت، میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران را سه درصد پایین‌تر از میانگین جهانی دانست.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، علیرضا رئیسی، گفت: به طور قطع حداقل یک سال طول می‌کشد تا واکسن و یا داروی مؤثری برای درمان کرونا پیدا شود و امکان تهیه آن برای همه مردم مقدور باشد از این رو باید تا آن زمان زندگی مسالمت آمیز با این ویروس را یاد بگیریم.

وی افزود: خوشبختانه سیر شیوع کرونا تا حدودی در استان‌های غربی از جمله آذربایجان شرقی و غربی و کرمانشاه کنترل شده و در سایر مناطق کشور نیز این سیر نزولی شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم باید تا قطع شیوع این ویروس دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه ۸۲ درصد از فوت شدگان کرونایی در کشور را افراد درگیر بیماری‌های خاص تشکیل می‌دهند، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورهای مختلف ۱۵ درصد و در ایران ۱۲ درصد است.

رئیسی، موفقیت‌های کشورمان در کنترل بیماری کرونا را مدیون تلاش‌های کادر درمان و همکاری مردم دانست و تصریح کرد: مدافعان سلامت کشور یکبار دیگر ثابت کردند که همچون دوران دفاع مقدس آماده حضور در خط مقدم تأمین سلامت هموطنان خود هستند و خوشبختانه ایثارگرانه و فداکارانه و با علم و آگاهی در این عرصه نیز تلاش و کوشش کردند و برخی‌ها نیز جان خود را در راه تأمین سلامت مردم از دست دادند و شهید شدند.

وی افزود: به رغم وجود آن همه امکانات در کشورهای اروپایی کشور ما در این عرصه موفق‌تر از آنها عمل کرد و با اینکه در اروپا به ازای هر یک هزار نفر جمعیت ۶.۶ درصد تخت بیمارستانی و در ایران ۱.۱ درصد است، ولی همه دیدند که در کشور ما حتی یک نفر هم بدون تخت بیمارستانی نماند، ولی در کشورهای اروپایی بیماران کرونایی را در راهروهای بیمارستان‌ها بستری کردند.

  • منبع خبر : ایسنا