مقابله با تحریم‌ها با تکیه بر توان داخلی/ ۹۸ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود
مقابله با تحریم‌ها با تکیه بر توان داخلی/ ۹۸ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مقابله با تحریم‌ها با تکیه بر توان داخلی میسر می‌شود، گفت: ۹۸ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح ساختمان آزمایشگاه نوآوری باز (نخستین پروژه کلانشهر دانایی) در فردیس گفت: توسعه شتاب دهنده‌ها به صورت ویژه در دستورکار معاونت علمی فناوری رئیس جمهور قرار دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه با اعلام این خبر که توافقنامه‌ای با شهرداری کرج در خصوص استارتاپ‌ها منعقد می شود، ادامه داد: فعالیت تیم‌های استارتاپی، موجب وقوع اتفاقات مثبتی در زمینه پیشرفت تکنولوژی و دانش و فناوری می‌شود.

وی با اشاره به همکاری مجموعه مپنا در حوزه استارتاپ ها تأکید کرد: این اقدام موجب برقراری ارتباط مردم کوچه و بازار با مجموعه‌های فناوری و علمی می‌شود که نتیجه آن تولیدات فناورانه خواهد بود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه های خاصی برای مقابله با تحریم ها دارد که این اقدام با تکیه بر توان داخلی میسر می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مواد دارویی را به عنوان اولین شتاب دهنده علمی و فناوری دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۹۸ درصد داروها را در داخل کشور تولید می‌کنیم و توسعه بیشتر در حوزه دارویی مد نظر است.

  • منبع خبر : فارس