هاشمی: کرونا از کنترل خارج می‌شود
هاشمی: کرونا از کنترل خارج می‌شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: اگر بخواهیم فعالیت‌های تجاری، اداری و تفریحی را بدون فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهیم شرایط از دست خارج می‌شود.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، محسن هاشمی، در دویست و بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران در سخنرانی پیش از دستور خودبا اشاره به رای هفته گذشته هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها که بدون مصوبه شورای اسلامی اعلام شد، گفت: سه دوره انتخابات شورایاری ها بدون مشکل برگزار شده اما سازمان بازرسی در آستانه برگزاری دوره چهارم آنرا نیازمند مجوز قانونی دانست.

وی با اشاره به پیگیری انجام شده شورا و مدیریت شهری در این خصوص گفت: با مصوبه هیات وزیران انتخابات دوره پنجم با موفقیت برگزار شد.

هاشمی ادامه داد: این موضوع جای نگرانی ندارد و با پیگیری شورای شهر تهران و شورای عالی استان‌ها و هیات وزیران در حال پیگیری و گنجاندن انتخابات شورایاری‌ها هستیم‌.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مجلس یازدهم با ما در این باره هم نظر است برای حل این مشکل قانونی تا انتخابات بعدی در سال ۱۴۰۲ فرصت هست.

رییس شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه دوره های آینده شورایاری ها با فرآیند قانونی با مجوز قانونی محکم‌تری برگزار خواهد شد، افزود: به این ترتیب می‌توانیم نه تنها برای تهران بلکه کلانشهرها و شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر شورا یاری شکل بگیرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه شکستی اتفاق نیفتاده است، گفت: این مسئله را با همکاری مجلس و شورای استان‌ها و هیات وزیران حل می‌کنیم.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه تلفات و مبتلایان کرونا و بازگشت دوره اوج این بیماری، اظهار داشت: این مساله موجب نگرانی افکار عمومی شده و اگر بخواهیم فعالیت‌های تجاری اداری و تفریحی را بدون فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهیم شرایط از دست خارج می‌شود.

هاشمی ادامه داد: اگر زیر ساخت‌های بهداشتی و لغو مراسم غیر ضروری نتیجه از غیر افزایش تلفات و پیک نداریم‌.

وی با بیان اینکه کشورهای موفق در کنترل کرونا با محدودیت‌های لازم را در نظر گرفتند، گفت: ما پس از پیروزی، دچار غافلگیری در مقابل کرونا شده‌ایم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر