هدایای جنجالی مسافران کشتی تفریحی!/ ۲۰۰۰ آیفون برای موارد مشکوک به ویروس کرونا
هدایای جنجالی مسافران کشتی تفریحی!/ ۲۰۰۰ آیفون برای موارد مشکوک به ویروس کرونا

دولت ژاپن به 2000 مسافری که در یک کشتی تفریحی با موارد مشکوک به ویروس کرونا گیر افتاده‌اند، آیفون‌هایی اهدا کرده است. این گوشی ها با هدف بهبود ارتباط با پزشکان اهدا شده است.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، دولت ژاپن به ۲۰۰۰ مسافری که در یک کشتی تفریحی با موارد مشکوک به ویروس کرونا گیر افتاده‌اند، آیفون‌هایی اهدا کرده است. این گوشی ها با هدف بهبود ارتباط با پزشکان اهدا شده است.

این تلفن‌ها ارسال شده‌اند تا مسافران بتوانند برنامه‌ای را بارگیری کنند که در آن می‌توانند از دولت درخواست دارو کرده و با پزشکان صحبت کنند.

شاید برایتان سوال باشد چرا کاربران این برنامه را در تلفن‌های پیشین خود نصب نکرده بودند؟ پاسخ این است که اگر تلفن‌هایشان در فروشگاه‌های اپلیکیشن کشورهایی غیر از ژاپن ثبت شده باشند، ممکن است قادر نباشند برنامه را بارگیری کنند. بر همین اساس است که دولت ژاپن روش جدیدی را برای استفاده از فناوری پیدا کرده است که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کارامد به نظر می‌رسد.

در سواحل ژاپن، بیش از ۳۵۰۰ مسافر و اعضای خدمه بیش از یک هفته است که در یک کشتی تفریحی گیر کرده‌اند و تاکنون نیز نزدیک به ۲۰۰ مورد ویروس کرونا شناسایی شده‌اند. قرار بود این سفر دو هفته‌ای ۱۰ روز پیش به پایان برسد، اما از آنجا که مقامات بهداشت ژاپن هنگام حضور قایق به بندر، چندین مورد از ویروس را پیدا کردند، همه مسافران در حالت قرنطینه قرار گرفته‌اند. مسافران توییت های مختلفی را درباره وضعیت خوراک و استراحت خود در کشتی منتشر کرده‌اند و سعی در هشدار به رسانه‌های محلی در مورد کمبود دارویی در کشتی را دارند.

اکنون در جدیدترین تحول، این تلفن‌ها با یک برنامه از پیش نصب شده توزیع شده‌اند که به افراد امکان می‌دهد دارو درخواست کنند و مشاوره‌هایی با پزشکان ترتیب داده و از مسئولان بهداشتی نیز اطلاعات دریافت کنند.

  • منبع خبر : تابناک