سیاه کلی: هر کجا که دولت در آن دخیل باشد آنجا به تولید مفید نمی‌رسد
سیاه کلی: هر کجا که دولت در آن دخیل باشد آنجا به تولید مفید نمی‌رسد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر کجا که دولت در آن دست داشته باشد آنجا به تولید مفید نمی‌رسد.

لطف اله سیاه کلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، مبنی بر اینکه نتیجه بازدید نمایندگان از ایران خودرو به کجا رسید؟ گفت: ایران خودرو فقط یک کارخانه خودروسازی است.

وی ادامه داد: ایران خودرو یک کارخانه استاندارد خودروسازی است. اما اگر بخواهیم بگوییم یک صنعت خودروسازی در کشور داریم اشتباه است.

سیاه کلی تصریح کرد: ما هنوز صنعت خودروسازی نداریم. کارخانه خودروسازی داریم. این دو با هم فاصله زیادی دارند. بنابراین امیدواریم پس از چهل سال صاحب صنعت خودروسازی شویم.

وی افزود: هدف از بازدید کارحانه ایران خودرو این بود که با توانمندی‌های ایران خودرو آشنا شویم. این شرکت توان تولید خودرو را دارد. می‌تواند خیلی بهتر از اینکه دارد کار می‌کند باشد. مثلا تکنولوژی که در ایران خودرو است می‌تواند خروجی آن خیلی بهتر از این باشد که تولید می‌کند و این ظرفیت را داراست. اما خروجی که می‌آید هنوز مطلوبیت لازم را ندارد.

سیاه کلی خاطرنشان کرد: ما ایران خودرو را در بخش خصوصی تعریف نکرده‌ایم و شرکت نیمه دولتی محسوب می‌شود. به قول امروزی‌ها خصولیتی است. هر کجا که دولت در آن دست داشته باشد آنجا به تولید مفید نمی‌رسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: اگر نتوانیم به صنعت خودروسازی برسیم با واگذاری به بخش خصوصی لااقل می‌توانیم به پلتفرم‌های خوبی برسیم. خودروهایی با کیفیت بالا بیرون بدهیم.

خبرنگار: معصومه عاروان