شهردار تهران: کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین پلاستیک کنیم
شهردار تهران: کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین پلاستیک کنیم

شهردار تهران در راستای حفظ محیط زیست از شهروندان خواست کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین پلاستیک کنند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، پیروز حناچی روز پنجشنبه به مناسبت هفته بدون پلاستیک با حضور در فروشگاه شهروند بهرود سعادت آباد و خرید از این مجموعه بر جایگزینی استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی در راستای حفظ محیط زیست تاکید کرد.

وی درباره تاثیر استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به جای پلاستیکی گفت: با توجه به اینکه تجزیه و جذب شدن مواد پلاستیکی در طبیعت بیش از ۴۰۰ سال طول می‌کشد، طبیعتا هر چقدر از کیسه‌های پلاستیکی کمتر استفاده شود به محیط زیست کمک بیشتری می‌کند؛ بنابراین استفاده از مواد قابل بازیافت نسبت به مواد پلاستیکی بسیار اولویت دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه رعایت این مسأله نباید فقط در فروشگاه‌های شهروند رعایت شود و همه فروشگاه‌های شهر تهران باید این مسیر کلی را انتخاب کنند، افزود: رعایت این مسأله با همکاری شهروندان امکان‌پذیر خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر شهروندان کیسه‌های چندبار مصرف پارچه ای که در اختیارشان گذاشته می‌شود را نگه دارند و در خریدهای بعدی نیز از آن استفاده کنند طبیعتا نیازی به استفاده از کیسه‌های پلاستیکی به‌وجود نمی‌آید.

حناچی خاطرنشان کرد: مصرف پلاستیک در ایران نسبت به کشورهای مشابه بسیار بالاست و اگر نگران آینده خود و فرزندانمان هستیم باید این مسأله را رعایت کنیم.

  • منبع خبر : ایرنا