همراهی طب سنتی با طب نوین برای درمان بیماران کرونا/ کارآزمایی دو قلم دارو
همراهی طب سنتی با طب نوین برای درمان بیماران کرونا/ کارآزمایی دو قلم دارو

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از همراهی طب سنتی با طب نوین برای درمان بیماران کرونا خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا، محمدرضا شمس اردکانی، روز چهارشنبه در ارتباط ویدئو کنفرانس، گفت: طب سنتی ایران در کنار طب نوین می‌تواند برای کرونا مفید باشد.

وی افزود: هر کاری در این زمینه باید از طریق وزارت بهداشت باشد. مهم‌ترین موضوع، بالا رفتن سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا است.

شمس اردکانی همچنین به تغذیه در این دوران اشاره کرد و گفت: باید از پرخوری پرهیز کرد.

وی افزود: مدیریت نظام سلامت ایران در بحث کرونا بسیار قوی‌تر از خیلی از کشورها بوده است.

مدیرکل طب ایرانی وزارت بهداشت، تاکید کرد: تقویت سیستم ایمنی یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به کرونا است. اگر قرار باشد دارویی تجویز شود، باید توسط پزشک صورت بگیرد و دارو فقط باید توسط داروخانه ارائه شود. مطرح شدن برخی مواد غذایی برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا قابل تأمل است و باید توسط پزشک تأیید شود.

وی ادامه داد: اگر به سبک زندگی در تغذیه و خواب توجه کنیم می‌توان ایمنی بدن را تقویت کرد. خوردن غذاهایی که هضم آنها سخت نباشد و خواب به موقع در بالا بردن ایمنی بدن مؤثر است. استراحت خوب و ورزش نیز بهترین کارهای قابل انجام است.

شمس اردکانی، در ادامه به روند ساخت داروهای کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو دارو در حوزه طب سنتی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون نتایج خوبی داشته است اما همچنان منتظر هستیم و تا به قطعیت رسیدن موضوع صبر می‌کنیم سپس اثربخشی این دارو از طریق مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت به مردم اطلاع داده خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر