واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان
واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان

رییس سازمان بهزیستی کشور از واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی که شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هستند، خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، وحید قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران گفت: با هدف توانمندی سازی دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک هزینه تحصیلی به کسانی که در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند، پرداخت شد.

وی ادامه داد: برای دانشجویان کاردانی پیوسته و ناپیوسته مبلغ ۴۰۰ هزار تومان، برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۶۰۰ هزار تومان، برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یک میلیون تومان و برای دانشجویان دکترا مبلغ دو میلیون تومان به عنوان کمک هزینه تحصیلی در ترم جاری پرداخت شد.

قبادی دانا اضافه کرد: این کار به منظور تشویق مددجویان برای تلاش جهت قبول شدن در دانشگاه‌های دولتی پرداخت شده است و در مجموع ۲۹۱۹ نفر از کسانی که تحت پوشش بهزیستی هستند و از دانشجویان دارای معلولیت در حال تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی و یا دانشجویانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی در حوزه اج تماعی قرار دارند، شامل این موضوع شدند.

رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در نوبت گذشته و ترم قبل در آذرماه سال ۹۸ نیز این مبلغ در کارت بانکی این افراد شارژ شد و در این نوبت نیز ۸ تیرماه این مبلغ شارژ شد.

وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم فعالیت‌های لازم را در جهت توانمندسازی عزیزان در سازمان بهزیستی به نحو شایسته ادامه دهیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر