واکنش انجمن جهانی فوتبال پنج نفره به حذف ایران از پارالمپیک توکیو
واکنش انجمن جهانی فوتبال پنج نفره به حذف ایران از پارالمپیک توکیو

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با اشاره به واکنشی که از انجمن جهانی این رشته نسبت به حذف ایران از پارالمپیک ۲۰۲۰ داشت، گفت: پیش بینی مسئولان جهانی این رشته فینالیست شدن ایران در توکیو بود.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، جواد فلفلی با ابراز تاسف از اینکه تیم ملی فوتبال پنج نفره با وجود سهمیه‌ای که برای حضور در پارالمپیک توکیو داشت از اعزام به این بازی ها منع شد، گفت: مسئولان پارالمپیک ایران هیچ شانسی برای نتیجه گیری من و شاگردانم در توکیو قائل نبودند در حالیکه مسئولان جهانی مرتبط با فوتبال پنج نفره ایران را جزو مدال آوران قطعی بازی‌ها پیش بینی کرده بودند.

وی در این زمینه به ایمیلی که از «اولریش» مسئول انجمن جهانی فوتبال پنج نفره داشت، اشاره کرد و گفت: اخیراً از وی ایمیلی دریافت کردم.

وی نسبت به حذف ایران از پارالمپیک توکیو ابراز تاسف داشت و اینگونه گفته بود که ما در انجمن جهانی به مدال آوری ایران در توکیو اطمینان صد درصدی داشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با یادآروی اینکه تیمش در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو صاحب مدال نقره شد، خاطرنشان کرد: طبق اعلام مسئول آلمانی انجمن جهانی فوتبال پنج نفره، پیش بینی این انجمن اینگونه بوده که ایران قطعاً فینالیست پارالمپیک توکیو می شود و حداقل از نایب قهرمانی خود دفاع می کند.

فلفلی تصریح کرد: مسئولان کمیته ملی پارالمپیک ایران در کنار رشته هایی مانند گلبال و تیراندازی و وزنه برداری و…. در مورد فوتبال پنج نفره هم کارشناسی می کنند و تصمیم به حذف ایران می‌گیرند در حالیکه مسئولان جهانی فوتبال پنج نفره که متخصص این حوزه و رشته هستند، نظری کاملاً مخالف مسئولان خودمان دارند. من در جریان پارالمپیک ریو هم نشستی با آقای «اولریش» داشتم که اتفاقاً آقای اشرفی دبیرکل وقت کمیته پارالمپیک ایران هم در آن حضور داشت. در همان نشست، وی (اولریش) تاکید داشت که فوتبال پنج نفره ایران قطب آسیا به حساب می آید.

وی با ابراز تاسف از اینکه برای مسابقات فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک توکیو تیمی جایگزین ایران شده که سهمیه لازم را کسب نکرده بود، گفت: پیش از اینکه مهلت مقرر برای اعلام آمادگی قطعی ایران به پایان برسد، نشستی یک ساعت و نیمه با رئیس کمیته پارالمپیک داشتم اما متاسفانه این نشست مفصل هم برای حقانیت ما به نتیجه نرسید.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در پاسخ به اینکه «با این شرایط به همکاری با این تیم ادامه خواهید داد؟»، گفت: فعلاً که از تیم ملی فوتبال پنج نفره جز یک نام، چیزی باقی نمانده است. تا دو سال آینده هم این تیم هیچ برنامه ای ندارد. مشخص نیست تا آن زمان بازیکنان این تیم با برخوردی که با آنها شده، چه وضعیتی داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر