وصیت‌نامه شهید سردار «حاج قاسم» در مصلی تهران قرائت می‌شود
وصیت‌نامه شهید سردار «حاج قاسم» در مصلی تهران قرائت می‌شود

سردار یزدی گفت: وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی در مراسم اربعین وی توسط فرمانده نیروی قدس سپاه قرائت می‌شود و سرلشکر سلامی نیز در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ و رییس ستاد مردمی بزرگداشت اربعین شهادت سپهبد قاسم سلیمانی امروز (یک‌شنبه) در نشستی خبری درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده برای چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی روز پنج شنبه ۲۴ بهمن بعد از نماز مغرب و عشا در مصلی تهران برگزار خواهد شد که در این مراسم مهمانانی از کشورهای مختلف خواهیم داشت.

وی افزود: مردم آزادی خواه جهان به دنبال این هستند که چگونه می‌توانیم مکتب این شهید سپاه اسلام را تبیین کنیم، زیرا شهید سلیمانی متعلق به یک بخش و کشور نیست، بلکه متعلق به تمام مردم آزادی خواه جهان است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: در این مراسم وصیت نامه شهید توسط سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه قرائت می‌شود و علاوه بر این سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سخنران اصلی به ایراد سخن می‌پردازند.

سردار یزدی افزود: برای برگزاری بهتر مراسم علاوه بر لحاظ کردن تمهیدات امنیتی، تسهیلات لازم نیز برای تردد بهتر مردم پیش بینی شده بر این اساس با راهور ناجا هماهنگ شده تا مسیرهای اطراف مصلی مسدود نشود.

وی با اشاره به اینکه مراسم از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰:۳۰ خواهد بود، عنوان کرد: همچنین تمبر یادبود شهید سلیمانی نیز رونمایی خواهد شد؛ از سوی دیگر چون وصیت نامه شهید سلیمانی طولانی است و برای هر یک از اقشارجامعه وصیتی نوشتند، در این مراسم، گزیده‌هایی از این وصیت قرائت خواهد شد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ اضافه کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز غرفه‌هایی خواهیم داشت که این غرفه‌ها مطالبی را در راستای معرفی بیشتر خدمات و تلاش‌های سردار سلیمانی ارایه می‌کنند.

سردار یزدی درباره مهمانان خارجی مراسم نیز تصریح کرد: مهمانان خارجی این مراسم از کشورهایی مانند عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و آفریقایی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر