صحبت در مورد بازگشایی مدارس کارشناسانه نیست
صحبت در مورد بازگشایی مدارس کارشناسانه نیست

یک کمیسیون بهداشت و درمان معتقد است، صحبت در مورد بازگشایی مدارس کارشناسانه نیست.

مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتملاعی ایونا Ivna در خصوص اما و اگرهای بازگشایی مدارس در دوران کرونایی، اظهار کرد: کرونا یک بحث کارشناسی علمی است و وقتی صحبت از یک ویروس به میان می‌آید، بحث علم پزشکی حرف اول را می‌زند و باید به دید کارشناسی به این مساله نگاه کنیم. رفتاری که بیماری کرونا تا به حال از خود نشان داده است، علم پزشکی را با یک مسائل و واکنش‌های جدید روبرو کرد.

وی افزود: معنی این حرف یعنی اینکه ما نمی‌توانیم به طور قطع درباره آینده صحبت خیلی دقیقی داشته باشیم و باید منتظر باشیم و ببینیم در این مدت چه اتفاقی می‌افتد. آیا واکسن یا دارویی برای مقابله با ویروس کرونا ساخته می‌شود یا خیر؟ هرچند آگاهی ما به مرور زمان درباره این ویروس بیشتر می‌شود.

ویس کرمی خاطرنشان کرد: بشر بر کرونا غلبه خواهد کرد اما این زمان چه مدت به طول بیانجامد بستگی به مسائل این ویروس دارد. به عقیده من از حالا نمی‌توان درباره بازگشایی مدارس تصمیم گرفت.

وی یادآور شد: نمی‌توان تعلیم و تربیت را در کشور تعطیل کرد. قطعا مدل بازگشایی مدارس و اینکه مطالب درسی چگونه ارایه و انجام شود را مورد بحث قرار می‌دهیم. الان برای قضاوت درباره این موضوع زود است. باید دید موفقیت ما در کنترل کرونا و درمان کرونا چقدر خواهد بود.

ویس کرمی تصریح کرد: با توجه به اینکه این ویروس در حال گسترش است و نیاز به ایجاد ایمنی در بدن افراد دارد باید آرام آرام مدتی با کرونا زندگی کنیم. تا سیستم ایمنی افراد تقویت شده و به بحران تبدیل نشود.

وی در پایان گفت: با توجه به رفتاری که ویروس کرونا نشان داده و همواره علم پزشکی را متحیر می‌کند، هرنوع صحبتی در مورد بازگشایی مدارس کارشناسانه نیست. البته باید سیستم تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش آمادگی گزینه‌های مختلفی که پیش خواهد آمد را داشته باشد. با توجه به این مسائل، کارشناسانه نیست که از حالا راجب شهریورماه صحبت کنیم.

 

خبرنگار: نسترن شاکر