کرونا در آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است
کرونا در آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان کاخ سفید هشدار دادند که با رسیدن موج بیماری به مناطق روستایی، کرونا وارد مرحله جدیدی شده که در آن همه‌گیری به طرز چشمگیری رو به افزایش است.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، کارشناسان کاخ سفید می‌گویند همه‌گیری کرونا در آمریکا وارد مرحله جدیدی شده و دامنه شیوع آن علاوه بر مناطق شهری، به مناطق روستایی هم رسیده است.

به گفته دکتر «دبورا برکس»، آنچه امروز در آمریکا شاهد هستیم متفاوت از ماه‌های مارس و آویل است و دامنه شیوع به طرز باورنکردنی گسترش پیدا کرده است.

وی خطاب به آمریکایی‌های ساکن مناطق روستایی هشدار داد که در برابر این ویروس مصونیت ندارند.

برکس که به عنوان هماهنگ‌کننده برنامه مبارزه با کرونا در کاخ سفید فعالیت می‌کند، حتی پیشنهاد داد افرادی که در خانواده‌های چند نسلی (همراه پدربزرگ و مادربزرگ) زندگی می‌کنند در خانه هم ماسک بزنند و فرض کنند که به این بیماری مبتلا شده‌اند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا افزایش قابل توجهی داشته و از مرز ۱۵۸ هزار نفر هم فراتر رفته است.

پیشتر، «دکتر آنتونی فائوچی» پژوهشگر ارشد مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا، در نشست استماع مجلس سنا، به صراحت گفته بود که افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید -۱۹ در آمریکا به ۱۰۰ هزار مورد در روز، به هیچ‌وجه دور از انتظار نیست.

وی در این نشست با اذعان به اینکه این بیماری ویروسی هنوز در آمریکا تحت کنترل درنیامده است، هشدار داد که متاسفانه همه مردم آمریکا به موازین بهداشتی همچون زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی عمل نمی‌کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر