کمک‌های نقدی یا ایجاد شغل؟
کمک‌های نقدی یا ایجاد شغل؟

یک نماینده مجلس گفت: به جای کمک‌های نقدی، بهتر است برای افراد حاشیه نشین و کم برخوردار شغل ایجاد کنند.

معاون بنیاد مستضعفان از تخصیص مبلغ ۷۵ میلیارد تومان از سوی این بنیاد برای خانواده‌های آسیب دیده حاشیه نشین تهران، کرج و شهرستان‌های کم برخوردار استان‌های تهران و البرز خبر News داد. بنیاد مستضعفان تأمین ۱٫۵ میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی طی ۳ مرحله را عهده دار شد.

سید کریم حسینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna در خصوص بسته معیشتی ۳۰۰هزار تومانی بنیاد مستضعفان، اظهار کرد: به عقیده من این نوع کمک‌ها باید در شان مردم باشد.

وی افزود: بایستی به جای مبالغ نقدی برای این افراد ایجاد شغل کرد؛ این افراد حاشیه نشین و کم برخوردار نه تنها در تهران بلکه در بسیاری از استان‌ها به ویژه کلانشهرها وجود دارند.

این نماینده دوره یازدهم مجلس اذعان کرد: قطعا با مشکلات اقتصادی دولت، نهادها و سازمان‌ها قصد کمک به مردم را دارند. اگر این سازمان‌ها بتوانند پروژه‌هایی را در جهت رفاه بیشتر مردم آن مناطق داشته باشند قطعا تاثیر و ماندگاری آن بیشتر از مبالغ نقدی است که این سازمان‌ها به مردم کمک می‌کنند؛ چراکه این مبالغ مشکلی را برای مردم حل نمی‌کند.

حسینی در پایان با تشکر از سازمان‌ها و نهادهایی که به موقع برای کمک به افراد نیازمند اقدام می‌کنند، گفت: بهتر است تعریف و تعبیر بهتری از این کمک‌ها شود تا با کارشناسی بیشتر بتوانند مشکلات معیشتی مناطق کم برخوردار در شهرها و استان‌ها را حل کنند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر