سازمان بهزیستی رقمی از دولت دریافت نکرده است/ به خانوده‌های چند قلو کمک می‌کنیم
سازمان بهزیستی رقمی از دولت دریافت نکرده است/ به خانوده‌های چند قلو کمک می‌کنیم

مسعودی فرید گفت: تمامی هزینه‌های پرداختی به این خانوار با مدیریت منابع موجود انجام شده و این سازمان رقمی از دولت دریافت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری ایونا، مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایونا، در رابطه با کمک هزینه عیدانه سازمان بهزیستی به خانواده‌های دارای فرزندان چند قلو اظهار کرد: تا قبل از این، خانواده‌های دارای فرزندان چند قلو هیچ حمایتی نبوده است. به همین دلیل ما سعی داریم تا در این خصوص گامی برداریم.

وی گفت: خانواده‌های ۳ قلو به بالا به صورت ماهانه کمک هزینه‎ای ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومانی و خانواده‌های ۲ قلو با دهک ۱-۲-۳ به ازای بُعد خانوار کمک هزینه دریافت می‌کنند.

مسعودی فرید بیان کرد: همچنین به خانواده‌های دوقلو دارای دهک ۵-۶-۷ در دهه فجر و ماه منتهی به عید کمک موردی می‌شود که این مبالغ در سازمان مصوب شده است.

وی درباره افزایش مبالغ پرداختی به این خانوار در ماه ‎ها یا سال‌های آتی گفت: در سال گذشته ۵۰ درصد خانواده‌های ۳ قلو به بالا کمک هزینه دریافت می‌کردند ولی در سال جاری سعی بر این شده است که تمامی این خانوار کمک هزینه دریافت کنند. میزان افزایش مبالغ پرداختی نیز به منابع و هزینه دریافتی سازمان از دولت بستگی دارد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در پایان گفت: تمامی هزینه‌های پرداختی به این خانوار با مدیریت منابع موجود انجام شده و این سازمان رقمی از دولت دریافت نکرده است.

  • نویسنده : نسترن شاکر